W "Dzień Bez Samochodu" w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności w gminie Czerwonak czeka na Was mnóstwo atrakcji:

  •  16.00 - odsłonięcie ostatniego z murali "3 x W" - będzie to "Współdzielenie", którego projekt został przygotowany przy współpracy GOK Sokół (Klub Słoneczko) z Zarządem Osiedla Przylesie w Czerwonaku. Mural powstaje od wtorku - tworzy go grupa warsztatowa pod okiem Joanny Synowiec. Chcecie zobaczyć efekt prac? Koniecznie przyjdźcie pod garaże naprzeciwko boiska przy bloku nr 2 (Os. Przylesie), by wziąć udział w jego odsłonięciu - przy akompaniamencie orkiestry.
  •  Następnie całą grupą, wraz z grającą orkiestrą, przejdziemy na teren parkingu znajdującego się naprzeciwko Osiedla Przylesie - przy stacji kolejowej Czerwonak-Osiedle. Do godziny 19.00 będzie można bawić się na festynie "Oszczędzaj Energię", wypełnionym atrakcjami:

▪️ bezpłatne dmuchańce - gigantyczna zjeżdżalna i zamek do skakania,
▪️ bezpłatne lody - ufundowane przez firmę Tente
▪️ popcorn i wata cukrowa (odpłatnie)
▪️ Gminny Ośrodek Kultury "Sokół": zajęcia plastyczne, wyświetlanie filmów z zeszłorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu"
▪️ Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku - warsztaty plastyczne, bookcrossing
▪️ Czerwonak, zobacz więcej: mini hoteliki dla owadów, drewniane modele do składania, gminne gadżety, konkurs z nagrodami (sponsorem 4 smartwatchy Xiaomi Smart Band 7 NFC jest firma Sławex), strefa chill z leżakami, grami i bańkami mydlanymi, wodą od Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Czerwonaku
▪️ Lepsza Gmina Czerwonak i Zarząd Osiedla Przylesie: warsztaty tworzenia hotelików dla owadów,warkoczyki, Kuferek Pani Krysi (łamigłówki)
▪️ Fundacja "Pora na nas": zajęcia kreatywne i sensoplastyka, możliwość zakupu rękodzieła, dogoterpia z ulubieńcem wszystkich dzieci - golden retrieverem Baloo
▪️ ZHP Hufiec Czerwonak im. Wojska Polskiego: dekorowanie pierników z potażem, pogadanki o survivalu
▪️ Veolia Energia Poznań SA: eksperymenty chemiczne (o tematyce ciepła), malowanie twarzy, wideobudka, koło fortuny z nagrodami, strefa chill: leżaki i jenga
▪️ Mój transport osobisty: prezentacja i testowanie pojazdów elektrycznych - rower, skuter i rower Jobobike Transer (do przewozu towarów i do 3 os.)
▪️ ORDO: śmieciarka, zajęcia z segregacji odpadów i prezentacja kostki makulaturowej, zajęcia plastyczne i zabawy
▪️ Komunikacja autobusowa "P.W. Transkom": prezentacja 12-metrowego, nowego autobusu jeżdżącego na liniach Transkom i zajęcia z 1. pomocy przedmedycznej
▪️ El-Cab: zajęcia plastyczne - tworzenie ludzików z przewodów, gadżety
▪️ Caldesia Beata Janczak: warsztaty tworzenia rękodzieła z liści, owoców i nasion (różyczek z liści, ludzików z kasztanów i żołędzi, wianków) i rozpoznawanie rodzimych gatunków drzew, prezentacja biżuterii wykonanej z prawdziwych roślin zatopionych w żywicy, w oprawie ze srebra (możliwość zakupu rękodzieła)
▪️ Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe - stoisko jesienne - grzyby i drzewa, oglądanie roślin pod mikroskopami, zajęcia plastyczne, quiz wiedzy, gadżety
▪️ Komisariat Policji w Czerwonaku - prezentacja radiowozu, gigantycza planszówka
▪️ Straż Gminna Czerwonak - prezentacja wozu patrolowego
▪️ Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonaku - prezentacja wozu strażackiego

Przypominamy, że 22 września, jak co roku w "Dzień Bez Samochodu", każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań bezpłatnie. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego (jeden dowód - jedna osoba). Podobnie w przypadku podróży pociągami (Koleje Wielkopolskie i POLREGIO) - przejazdy będą bezpłatne na terenie województwa wielkopolskiego po okazaniu Polregio - po okazaniu dowodu rejestracyjny pojazdu.