Grupa Krąg Kobiet powstała w maju 2021 roku, jako potrzeba samorealizacji i spięcia zasobów pomysłodawczyni. Początkowo Krąg to otwarta przestrzeń, gdzie krąży energia osób, które chcą podzielić się jakimiś wartościowymi tematami oraz osób, które chcą przychodzić na poszczególne wydarzenia.

Karina Najder mówi, że inspiracją do stworzenia wystawy Kobiety Kręgu była uczestniczka o bardzo ostrym i charakterystycznym wyglądzie. Ona natomiast dostrzegła w niej ukrywaną kobiecość. Tak rozpoczęła się przygoda trwająca dokładnie rok w której, uczestniczyło 20 kobiet, pojawiających się w różnym czasie na spotkaniach. Każda sesja odbywała się w innym miejscu i potraktowana była indywidualnie, zgodnie z osobowością uczestniczki.

Karina to fotografka, oddająca się zawsze w pełni swojej pracy, niezależnie od jej rodzaju, mama dwójki dzieci oraz od niedawna babcia. Realizatorka inspirujących projektów fotograficznych takich jak Piękni bez retuszu, Łazarz w kadrach czy właśnie Kobiety Kręgu. Szybko zjednuje sobie ludzi emanującym ciepłem, wzbudza ogromne zaufanie. Pełna pasji, a równocześnie wewnętrznego spokoju, z optymizmem patrzy w przyszłość. Postrzegana jako uważna, spokojna i otwarta na drugiego człowieka, osoba serdeczna i „ugruntowana”.

Wystawę będzie można oglądać w dniach od 9 do 28 stycznia w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Na wernisaż zapraszamy 9 stycznia o godzinie 18:00.