Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 21 października o godzinie 18:00 na spektakl Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl odbędzie się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, a wystąpią w nim Piotr Polk i Piotr Szwedes.

 

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo.

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa.

Bilety w cenie 50,00 zł dostępne są w biurach GOK Sokół w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl