GOK Sokół zaprasza na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Będzie to zupełnie nowa twarz Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.

Amadeus na wesoło to projekt adresowanych do całych rodzin od słuchaczy u których dopiero kształtują się gusta muzyczne i nawyk świadomego uczestnictwa w kulturze do tych, którzy są bardziej świadomymi odbiorcami muzyki. Istotą projektu jest rozwijanie pozytywnych doświadczeń w obcowaniu z muzyką klasyczną. Koncerty wykona Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal – Mróz. Koncert będzie przybierać formę zabawy z muzyką klasyczną – w pierwszej części zaprezentowane zostaną utwory o zabarwieniu ironicznym, a w drugiej – ilustracyjny cykl inspirowany malarstwem. Komentarz prelegenta przybliży słuchaczom prezentowane utwory i pomoże im w ten sposób zaangażować się, rozwijając wyobraźnię. Celem zadania jest przełamanie stereotypu dotyczącego muzyki klasycznej, postrzegania jej jako nieprzystępnej, niezrozumiałej i nudnej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

Bilety w cenie 30,00 zł można kupować w biurach GOK Sokół w Czerwonaku, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl.