Logowanie:
Logowanie:

Nowości w taryfie biletowej ZTM

Od 1 sierpnia uczniowie szkół podstawowych mają prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną.

Z takich przejazdów mogą korzystać uczniowie na liniach ZTM z Poznania i 19 samorządów objętych porozumieniem międzygminnym w strefie A+B+C+D (na całej sieci). I to bez konieczności zakupu biletu.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnej komunikacji jest ważna legitymacja szkolna z wpisanym miejscem zamieszkania adekwatnym do miejscowości ze strefy biletowej ZTM A, B, C lub D.
Nie ma konieczności zapisywania informacji o uprawnieniu do bezpłatnych przejazdów na imiennej karcie PEKA, ale każdy uczeń może z takiej możliwości skorzystać. Absolwenci szkół podstawowych i oddziqaałów gimnazjalnych mogą korzytstać z ulgi do czasu ważności legitymacji szkolnej.
Karta PEKA będzie dokumentem potwierdzający wtedy doumentem uprawniającym do darmowych przejazdów.

W czasie smogu komunikacją bezpłatnie pojadą wszyscy pasażerowie.

Jednocześnie obniżone zostały ceny biletów okresowych na strefę A+B+C. Bilet normalny 30-dniowy z 171 zł na 168 zł, a na strefę oraz B+C  zapłacimy z 83 zł, zamiast 89 zł.

Bilety specjalne dla rodziców i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci, Honorowych Dawców Krwi, na strefy A+B+C zachowają ważność do końca okresu obowiązywania.

Przy zakupie kolejnego należy ponownie skonfigurować bilet, obejmujący zakresem strefy A+B+C+D. Dokonać tego można poprzez stronę www.peka.poznan.pl.

 

 

 

Szczegóły dostępne są na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/nowosci-w-taryfie-biletowej-ztm-wszystko-co-warto-wiedziec

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.