Logowanie:
Logowanie:

Śmigające Szydełka z GOK Sokół w akcji Przypnij kokardę

 

Po raz kolejny z inicjatywy Aquanet S.A  poznańskie hydranty ubierane są w biało-czerwone barwy z okazji upamiętnienia rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W Poznaniu corocznie wełniane dekoracje wykonują seniorki z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, same hydranty „ubierane” są przez pracowników Aquanet S.A w różnych punktach miasta.

 

Do tegorocznych obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania Aquanet zaprosił Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Ośrodek bardzo chętnie przystąpił do akcji.  Za wykonanie dekoracji odpowiada filia w Czerwonaku (Klub Słoneczko), gdzie od półtora roku działa grupa pod nazwą Śmigające Szydełka.

 

Panie intensywnie pracują nad „ubrankami” już od lata, na włóczkach podarowanych przez inicjatora akcji. GOK Sokół planuje ubrać w biało-czerwone barwy około 40 hydrantów na terenie Gminy Czerwonak. Akcja ubierania rozpoczyna się 16 grudnia. Zachęcamy podczas okołoświątecznych spacerów do wypatrywania patriotycznych hydrantów oraz wspomnienia ważnego dla naszego regionu wydarzenia jakim było Powstanie Wielkopolskie.

 

Tekst i zdjęcie: GOK Sokół

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.