Logowanie:
Logowanie:

Aleksandra Hornik w top 20 Mistrzostw Świata

Mieszkanka Koziegłów Ola Hornik reprezentowała Polskę na Mistrzostwa Świata w biegu na orientację, które odbyły się w okolicach Sarpsborg w Norwegii. W mistrzostwach uczestniczyło 299 zawodniczek i zawodników z 48 krajów.

Program mistrzostw obejmował bieg na długim i średnim dystansie oraz na zakończenie bieg sztafetowy. Aleksandra Hornik została zgłoszona do wszystkich konkurencji. Najpierw przystąpiła do biegu eliminacyjnego do finału na dystansie średnim. Aleksandra zajmując 10 miejsce w pierwszej serii wywalczyła awans do biegu finałowego. Kwalifikacje zdobywały zawodniczki pierwszej piętnastki jednej z trzech serii. Następnego dnia Ola pobiegła na dystansie długim, plasując się na 30 miejscu. Wystartowało 69 zawodniczek. Po dniu przerwy odbył się finał biegu na dystansie średnim. Aleksandra wywalczyła 20 miejsce. To najlepsza lokata Polaków w tej konkurencji od 2011 roku!

 

Na zakończenie mistrzostw odbył się bieg sztafetowy (3-zmiany). Ola występując na pierwszej zmianie przybiegła w czołówce na ósmym miejscu. Ostatecznie polska sztafeta uplasowała się na 16 miejscu.

 

 

Zbigniew Hornik

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.