Logowanie:
Logowanie:

Informacja dla par małżeńskich, które w 2019 r. będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. To honorowe odznaczenie nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z ustawą z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 25) oraz Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 grudnia 2004 r. (Dz. U. z 2004 r., poz. 2743)

 


fot. Barbara Wicher

 

Serdecznie zachęcamy zainteresowane pary małżeńskie, zameldowane na terenie Gminy Czerwonak, które w 2019 roku będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz pary, które swój jubileusz obchodziły w latach wcześniejszych, a nie zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie do zgłaszania się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Czerwonaku przy ul. Źródlanej 39. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej Gminy Czerwonaklub w USC w Czerwonaku (budynek UG, pokój nr 6, tel. 61 65 44 239). Wniosek można przekazać pocztą bądź przez osobę trzecią.

 

 

Dla odznaczonych par małżeńskich Wójt Gminy Czerwonak organizuje uroczystość, podczas której wręczone zostają medale. Uroczystość organizowana jest pod koniec roku kalendarzowego dla wszystkich par małżeńskich obchodzących jubileusz. Podczas uroczystości przewidziane jest wystąpienie Wójta Gminy Czerwonak, akt dekoracji Jubilatów, wręczenie legitymacji pamiątkowych, życzeń od Wójta Gminy Czerwonak oraz kwiatów. W trakcie uroczystości przewidziany jest również poczęstunek. Uroczystość trwa około dwóch godzin.

 

wniosek_o_nadanie_medalu.rtf

 

 

Serdecznie zachęcamy do wspólnego świętowania.

Urząd Stanu Cywilnego UG Czerwonak

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.