Logowanie:
Logowanie:

LUMINESCENCYJNE ŚCIEŻKI – innowacyjne, jako pierwsze w województwie welkopolskim, a drugie w Polsce!

 

Miło nam poinformować o rozpoczęciu prac budowlanych w Koziegłowach na skwerze Jana Pawła II w Koziegłowach.

Projekt otrzymał dofinansowanie z działania: „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

W skład rozpoczętych prac wchodzą:

 

1) Harmonijne połączenie targowiska ze skwerem za pomocą Alei Zdrowia dla stworzenia spójnej przestrzeni publicznej. Aleja prowadzi z przebudowanego targowiska na projektowany skwer. Przy alei ustawione innowacyjne ławki - każda z ławek przy krótszej krawędzi posiada ażurowe, zamocowane w gruncie metalowe podwyższenie, umożliwiające wygodne położenie torby z zakupami bez konieczności zajmowania siedziska ławki i bez potrzeby stawiania torby wprost na ziemi. Wysokość podwyższenia to połowa wysokości siedziska ławki, podwyższenie odróżnia się kolorem od otoczenia, aby uniemożliwić przypadkowe potknięcie się. Każda ławka z gniazdkiem elektrycznym umożliwiającym doładowanie telefonu. Dodatkowo ustawione zostaną  tablice ze zdjęciami warzyw i owoców, propagujące zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie, opisujące rolę konkretnych warzyw i owoców dla zdrowia człowieka i zachęcające do wizyty na targowisku.

 

2) Oświetlenie skweru – 20 lamp fotowoltaicznych oraz dodatkowo lampy LED wbudowane w ścieżki z możliwością płynnej zmiany koloru i podświetlenia.

 

3) O bezpieczeństwo mieszkańców zadbają kamery jako solarny system monitoringu, innowacyjny na salę województwa wielkopolskiego.

 

4) Kosze na śmieci dostosowane do selektywnej zbiórki odpadów a także pojemniki na odchody zwierząt.

 

5) Mała architektura z autonomicznym systemem ładowania urządzeń mobilnych turystycznych podczas odpoczynku.

 

6) Graficzna tablica „Czerwonak - Zobacz Więcej” z prezentacją obejmującą strumyk i graficzną tablicę nieba.

 

7) Strumyk z zamkniętym obiegiem wody i podświetleniem ledowym,

 

8) Graficzna tablica „Niebo nade mną”, dająca pogląd na widok nocnego nieba dla gminy Czerwonak w poszczególnych miesiącachw ciągu roku z opisem i ciekawostkami oraz wskazówkami jak obserwować niebo. W nawiązaniu do hasła „Czerwonak – Zobacz Więcej” luneta przy tablicy, umożliwiająca obserwację nieba.

 

10) Utworzenie skweru i terenów zieleni jako miejsca wypoczynku poprzez nasadzenie krzewów, założenie klombów kwiatowych oraz obsianie i utworzenie miejsc wypoczynku mieszkańców. Ponadto na skarpie wg koncepcji architektonicznej będzie zasadzony  w formie krzewów kwitnących napis zgodny z tytułem projektu pn.” Kupuj i wypoczywaj w Koziegłowach”

 

https://czerwonak.pl/upload/articles/projekt_koncepcyjny_zagospodarowania_skarpy_przy_skwerze_jana_pawla_ii_w_kozieglowach.pdf

 

https://czerwonak.pl/upload/articles/rzut.pdf

 

  

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.