Logowanie:
Logowanie:

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach zapoznała się z wyjątkowymi mikroinstalacjami

5 marca 2020 r. Gmina Czerwonak wznowiła cykl spotkań z młodzieżą szkolną na temat segregacji odpadów oraz zanieczyszczeniem powietrza (smog).

 

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej wspólnie z pracownikami Straży Gminnej przeprowadzili szkolenie w Szkole Podstawowej w Koziegłowach Szkolenie z zakresu :

1) prawidłowej gospodarki odpadowej w tym poprawnej segregacji,

2) tematyki związanej z zanieczyszczeniem  powietrza w ramach której uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi  źródłami energii (ciepła) , które to ograniczą ilość zanieczyszczeń ale także został pokazany filmik edukacyjny jakie zachowania mieszkańców (właścicieli posesji) należy ograniczyć ażeby nie zatruwali innych mieszkańców.

 

Uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się bliżej z instalacjami wykorzystującymi  odnawialne źródła energii, już coraz częściej wykorzystywanymi w naszych domach i zobaczyć ich działanie.  

Wykonano do celów projektu miniaturowe instalacje wykorzystują elementy używane powszechnie  instalacjach grzewczych i są w pełni funkcjonalne. Zaprezentowano  cztery instalacje:

  • fotowoltaiczna z instalacją wytwarzająca energię elektryczną,
  • kolektor słoneczny z instalacją,
  • do podgrzewania wody,
  • pompy ciepła i kotła na paliwo stałe (wciąż niestety bardzo powszechnego w użytku). 

 

W związku z faktem, iż Gmina Czerwonak dąży do tego aby mieszkańcy mogli wymienić stare (nieekologiczne) źródła ciepła na ekologiczne, nie wytwarzające szkodliwych substancji na każdym spotkaniu informujemy o możliwości pozyskania dotacji na ww zadania.

Także na spotkaniu z młodzieżą poinformowaliśmy o możliwości uzyskania dotacji z Gminy Czerwonak na wymianę źródła ciepła wiedząc, iż młodzież przekaże przedmiotową informację rodzicom, sąsiadom czy znajomym.

 

 

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.