Logowanie:
Logowanie:

Natalia Jakubowicz z Czerwonaka trzecią zawodniczką świata

 

Doskonałe wieści dotarły do nas ze Stanów Zjednoczonych. 16-letnia mieszkanka Czerwonaka Natalia Jakubowicz wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w brazylijskim Jiu-Jitsu. W Anaheim nieopodal Los Angeles Polka przegrała tylko z późniejszą triumfatorką całych zawodów.

 

Natalia Jakubowicz jechała na zawody do Stanów Zjednoczonych jako jedna z kandydatek do zdobycia tytułu najlepszej zawodniczki w kategorii do 56 kilogramów. Aktualna mistrzyni Europy do lat 16 miała przed sobą bardzo trudne zadanie. Przez fazę grupową przebrnęła jednak bez większych problemów i awansowała do strefy medalowej. W półfinale, po niezwykle zaciętym boju, musiała uznać wyższość późniejszej zdobywczyni złotego medalu.

 

Natalia na co dzień jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego i reprezentuje barwy Klubu Sportów i Sztuk Walki „Alliance” z Poznania. Nie zapomina jednak o swojej rodzinnej miejscowości. W kalifornijskiej Anaheim Convention Center, zarówno podczas zawodów jak i w czasie ceremonii wręczenia medali, promowała Gminę Czerwonak. Zaledwie tydzień przed imprezą w Kalifornii Natalia gościła w Urzędzie Gminy obiecując medal i... słowa dotrzymała.

 

Szerszą relację, z zakończonych dopiero wczoraj zawodów, zaprezentujemy po powrocie brązowej medalistki ze Stanów Zjednoczonych.

 

Dzielnej Natalii i jej mamie, trenerom i opiekunom gratulujemy fantastycznego wyniku. Wierzymy, że to nie ostatni sukces na koncie 16-latki z Czerwonaka.

 

 

 

 

 

Tekst: UG Czerwonak

Zdjęcia: KSiSW „Alliance” i UG Czerwonak

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.