Logowanie:
Logowanie:

Obchody Święta Niepodległości 11 listopada

Szanowni Państwo,  

 

w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w naszym powiecie i obostrzeń z tym związanych, zmuszeni jesteśmy zmienić formułę tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

 

Niestety plan uroczystości, który przewidzieliśmy na ten rok (m.in. honorowe zaproszenie rodzin osób poległych podczas potyczki z Niemcami w Czerwonaku w 1945 r., czy też krótki wykład związany z historią i budową pomnika " Poległych i pomordowanych za wolność tej ziemi” w Czerwonaku) nie zostanie zrealizowany. Zmuszeni jesteśmy ograniczyć obchody do minimum.

 

Dlatego ze względu na wprowadzone ograniczenie osób biorących udział w zgromadzeniu publicznym (maksymalnie do 10 osób) w tym roku nie odbędzie się uroczystość oficjalna pod pomnikiem, otwarta dla mieszkańców gminy.

Przedstawiciele samorządu złożą symboliczne wiązanki i znicze pod pomnikiem bez udziału zgromadzonych mieszkańców. Każdy, kto chciałby uczcić pamięć poległych w walkach o Niepodległość Polski, może to uczynić indywidualnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

Natomiast corocznym zwyczajem 11 listopada o godzinie 10:00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny z zachowaniem wszelkich obostrzeń i zasad bezpieczeństwa.

Msza św. odbędzie się bez udziału szkolnych pocztów sztandarowych. 

 

 

Wydział Dialogu Społecznego

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.