Logowanie:
Logowanie:

Ruszyła przebudowa ulicy Poznańskiej

 

Trwają pierwsze prace związane z modernizacją odcinka ul. Poznańskiej - od ul. Taczaka do Piaskowej. Obecnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Z utrudnieniami mieszkańcy muszą się liczyć do połowy przyszłego roku.

 

- To niezwykle ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat. Dlatego bardzo mnie cieszy, że w tym roku udało się rozpocząć prace – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.  Pierwszy etap przebudowy to odcinek o długości 850 metrów. Przebuduje go firma Infrakom, która wygrała przetarg. Jak zmieni się ulica Poznańska na tym odcinku? - Nowa nawierzchnia jezdni, ścieżki rowerowe i chodniki, kompleksowe odwodnienie drogi, a także wyspa spowalniająca samochody przy wjeździe do miejscowości od strony Kicina – wymienia Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Wyspa powstanie na wysokości ulicy Taczaka. Dzięki temu, że będzie miała trzy metry szerokości, stanie się realnym spowalniaczem dla samochodów wjeżdżających do Koziegłów. - To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych, kierowców i rowerzystów – dodaje Jan Grabkowski.

 

Pierwszy etap będzie kosztował 7,5 mln zł. Do części prac, zrealizowanych jeszcze w tym roku, powiat poznański otrzyma dofinansowanie z rządowego programu budowy dróg lokalnych. Pozostałą część finansują ze swoich budżetów powiat poznański oraz gmina Czerwonak.
W kolejnych etapach przebudowane zostaną skrzyżowanie ulic Poznańskiej i Piaskowej, a także odcinek od Piaskowej do ulicy Gdyńskiej. Stanie się to w momencie rozpoczęcia prac budowalny na ulicy Gdyńskiej.

 

 

 

tekst i zdjęcia Barbara Wicher
    

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.