Logowanie:
Logowanie:

Zbieramy archiwalne zdjęcia!

W związku z przygotowywanym  wydawnictwem albumowym gmina Czerwonak ogłasza zbiórkę zdjęć i dokumentów, dotyczących historii Owińsk do początku XXI wieku. Wszystkie osoby posiadające w swoich archiwach domowych fotografie, dyplomy i świadectwa ze szkoły, zakładów pracy, zdjęcia lub inne pamiątki ukazujące uroczystości samorządowe, państwowe i kościelne, zawody sportowe, pikniki, majówki, czyny społeczne oraz wszelkie inne zdarzenia, które odbywały się w Owińskach,  prosimy o włączenie się do projektu!                                                                                           

Zdjęcia i dokumenty można dostarczać do  siedzib Biblioteki Publicznej: w Owińskach, Czerwonaku, Bolechowie lub Koziegłowach. Po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom. Można również nadsyłać skany fotografii i innych materiałów na adres: naszepodworko@poczta.fm albo skontaktować się z osobami przygotowującymi publikację pod numerem telefonu: 504559472.

 

Wydawcą albumu będzie Gmina Czerwonak.

                                                                                             Olga Krause-Matelska,
Wojciech Matelski
Fundacja Nasze Podwórko

 

 

Rok 2020 obfitował będzie w wiele "okrągłych rocznic". Dla wspólnoty gminnej bardzo ważną datą będzie 8 marca 2020, w którym to dniu obchodzić będziemy 30 – lecie samorządu terytorialnego. To właśnie tego dnia 1990 roku Sejm przyjął Ustawę o samorządzie gminnym. Natomiast 27 maja 2020 roku minie trzydziesta rocznica wyborów do rad gmin. O idei wspólnego świętowania jubileuszu poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele Unii Metropolii Polskich, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich i Związku Powiatów Polskich, którzy ogłosili rok 2020 rokiem samorządu terytorialnego. Również gmina Czerwonak postanowiła włączyć się w ogólnopolskie obchody rocznicowe poprzez powołanie komitetu organizacyjnego, organizację gali samorządowej, przygotowanie wystawy historycznej, obrazującej życie społeczno-samorządowe naszej gminy na przestrzeni 30 lat oraz zaproszenie młodzieży z gminnych szkół do udziału w konferencji, ukazującej w nowoczesny i ciekawy sposób, „na czym polega samorząd”.

 

W tym miejscu apelujemy do Państwa o przejrzenie rodzinnych archiwów i pamiątek. Poszukujemy dyplomów, dokumentów, zdjęć, ukazujących uroczystości samorządowe, państwowe i kościelne oraz wszelkich pamiątek, związanych z samorządem gminnym i historią gminy Czerwonak na przestrzeni 30 lat. Materiały można przesyłać na adres: promocja@czerwonak.pl oraz przynosić osobiście do Wydziału Dialogu Społecznego w Urzędzie Gminy w Czerwonaku. Po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom. 

 

 

Wydział Dialogu Społecznego

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.