Logowanie:
Logowanie:

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Gdyńskiej i Poznańskiej w gminie Czerwonak

Trwa rozbudowa ul. Gdyńskiej na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. W nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu, zgodnie z którą wjazd na ulicę Poznańską zostanie całkowicie zamknięty. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.  

 

 

 Gdynska__pogladowy_schemat_organizacji_ruchu_.pdf

 

 Kozieglowy_ul_Poznanska__schemat_objazdu_.pdf

 

 Gdynska__zmiana_w_organizacji_ruchu.mp4

 

Objazd dla mieszkańców ul. Poznańskiej zaplanowano przez ul. Piaskową. Na przebudowywanym odcinku drogi będą ustawione znaki informujące o objeździe. Wykonawca podczas realizacji tego etapu umożliwi bezpieczny ruch pieszych na terenie budowy. Kierowcy nadal będą mogli korzystać ze zwężonej ul. Gdyńskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Planowany termin przywrócenia ruchu na ul. Poznańskiej to kwiecień 2020 r. 

Równolegle do inwestycji realizowanej przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, swoje prace na dalszym odcinku ul. Poznańskiej aż do skrzyżowania z ul. Piaskową prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych. Na czas robót dopuszczony będzie ruch samochodowy, jednak z ograniczoną możliwością poruszania się. Również nieczynne będą dwa przystanki autobusowe „Koziegłowy/Os. Karolin”. Pasażerów jadących w kierunku Kicina prosimy o korzystanie z pobliskiego przystanku „Koziegłowy/Piaskowa Szkoła”, a dla podróżujących w stronę ul. Gdyńskiej zostanie utworzony przystanek tymczasowy zlokalizowany na ul. Piaskowej w rejonie skrzyżowania z ul. Poznańską.

Inwestycja na ul. Gdyńskiej jest skoordynowana z przebudową mostu Lecha w Poznaniu i ul. Swarzędzkiej w Janikowie tak, by uniknąć kumulacji w jednym czasie utrudnień związanych z tymi pracami.  Z nowej ul. Gdyńskiej mieszkańcy będą korzystać w ostatnim kwartale 2020 r. Dzięki rozbudowie ulicy kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazd mają upłynnić dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie – Piaskową. Między rondami wybudowany zostanie jeszcze dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej. Powstaną także zatoki autobusowe, chodniki i drogi rowerowe, oświetlenie, ekrany akustyczne po stronie zabudowań. Inwestycja obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, a także przebudowę sieci gazowej, energetycznej i teletechnicznej.

 

 

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. 

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.