Logowanie:
Logowanie:
< Styczeń 2020 >
PnWtŚrCzPtSoNd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Styczeń 2020
 • niedziela, 05.01.2020
  Koncert Kolęd

  W niedzielę 5 stycznia o godzinie 12:30 zabrzmią kolędy i pastorałki w kościele parafialnym w Czerwonaku. Podczas koncertu, na który zapraszają Gminny Ośrodek Kultury Sokół, Karolina Piotrowska-Sobczak oraz Parafia w Czerwonaku wykonawcami będą cztery aż zespoły, których śpiewacy mają od kilku do siedemdziesięciu kilu lat! I tak usłyszymy zespół Cecylaki - maluszki z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego im.Św. Cecylii w Kicinie, dziewczynki z chóru Małe Paradiso szkoły katedralnej w Poznaniu, Chór Dziewczęcy Kosy - skupiający wokół siebie młodzież licealną no i wreszcie gospodarza tego wieczoru - Kiciński Chór Kameralny ARSIS działający od kilku lat pod opieką GOK Sokół w Czerwonaku.

   

  Różnorodność nie dotyczy tylko wykonawców. Usłyszycie bowiem Państwo bardzo zróżnicowany repertuar. Będą to kolędy tradycyjne i całkiem nowe - przez nikogo nie znane; jedno i wielogłosowe; ze starych kancjonałów średniowiecznych a także świeżo skomponowane przez młodych kompozytorów współczesnych. Szczególnie ciekawa będzie prezentacja obszernych fragmentów Oratorium Na Boże Narodzenie Huberta Kowalskiego, który to utwór będziemy wykonywać w całości, wspólnie z orkiestrą Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, początkiem roku w świątyniach poznańskich.

   

  Karolina Piotrowska-Sobczak

 • czwartek, 09.01.2020
  IGRASZKI Z DROPSEM- SPEKTAKL DLA DZIECI

   

  GOK Sokół zaprasza  9 stycznia o godzinie 17.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na spektakl Igraszki z dropsem Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi.

   

  Bajka Jana Brzechwy Pan Drops i jego trupa jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o Wędrownych Grajkach. Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny zamieniony w teatralną scenę, muzyka grana na żywo przez Małgorzatę Przędzak, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży.

  Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie wszystko jest możliwe.

   

  Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Bilety w cenie 15,00 złotych można zakupić w siedzibie GOK Sokół, w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na platformie bilety24.pl.

   

 • sobota, 11.01.2020
  Koledowanie z kibicami w Owińskach

 • niedziela, 12.01.2020
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Koziegłowach i Owińskach

   

 • sobota, 18.01.2020
  Koncert muzyki fortepianowej „Droga przez ręce”

  18 stycznia o godzinie 19:00 GOK Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert muzyki fortepianowej.
   

  Jeden fortepian, dwoje muzyków, cztery ręce i godzina dobrej zabawy z muzyką. Koncert rozpocznie się muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta znanego kawalarza epoki klasycyzmu. Natomiast w drugiej części koncertu pojawią się utwory fortepianowe utrzymane w klimacie karnawałowym, a więc przede wszystkim tańce z różnych stron świata. Wieczór wypełnią ogniste tańce węgierskie Johannesa Brahmsa, pełne słowiańskiego zaśpiewu i tanecznego zrywu tańce słowiańskie Antonína Dvořáka. Pojawi się również nasz narodowy polski akcent uwypuklony przez pełne melancholii Tańce Galicyjskie Juliusza Zarębskiego i zadziorne tańce góralskie z Albumu Tatrzańskiego naszego wielkiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Finał porwie nas do Argentyny poprzez wyraziste Tanga Astora Piazzolli. Muzyka fortepianowa będzie przeplatana dwoma krótkimi filmami. A w roli wykonawców pianiści związani z gminą Czerwonak - Anna Haas-Niewiedział i Piotr Niewiedział czyli Duo fortepianowe La Valse’89. A co zobaczymy w filmach? Pierwszy będzie krótką próbą ujęcia w kilku obrazach 30 lat pracy Duo La Valse’89 natomiast drugi przedstawi ciekawostkę, jaką niewątpliwie jest niewidoczna z punktu widzenia słuchacza praca rąk pianisty.

  Serdecznie zapraszamy na koncert „Droga przez ręce”, który będzie wyjątkową okazją do niekonwencjonalnego obcowania ze sztuką muzyczną.

   

  Bilety w cenie 15,00 zł można kupować w GOK Sokół w CKiR w Koziegłowach oraz na platformach bilety24.pl. oraz biletyna.pl

   

 • sobota, 18.01.2020
  Turniej koszykówki dziecięcej w Kicinie

 • sobota, 18.01.2020
  III Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak

  Uczniowski Klub Sportowy w Czerwonaku zaprasza wszystkich miłośników piłki siatkowej na III Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak. Zawody odbędą się w dniach 18-19 stycznia 2020 r. na hali AKWEN w Czerwonaku przy ul. Leśnej 3. Rozpoczęcie zawodów jest planowane na godzinę 09:00. Młodzi adepci piłki siatkowej będą walczyć o puchar w trzech kategoriach wiekowych. W sobotę będą rywalizować dziewczyny. Dzień później do zmagań przystąpią chłopcy.

   

   

   

   

 • sobota, 25.01.2020
  Zimowe ptakoliczenie

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.