Logowanie:
Logowanie:

Zarządzenie w sprawie określenia kwoty, sposobu zgłaszania projektów zadań, zasad głosowania oraz harmonogramu realizacji budżetu obywatelskiego na terenie Gminy Czerwonak na rok 2020

Ideą Budżetu Obywatelskiego jest zwiększenie aktywności mieszkańców Gminy Czerwonak i ich dialogu z władzami Gminy. Celem konsultacji jest poznanie oczekiwań mieszkańców w zakresie realizacji wydatków o charakterze lokalnym, dotyczących budowy i rozbudowy elementów infrastruktury wiejskiej, a także rozwój kapitału ludzkiego - inwestycje w jego wiedzę, kwalifikacje, umiejętności, poprzez edukację i integrację społeczną.

Budżet Obywatelski to technika konsultacyjna, której celem jest włączenie obywateli w proces podejmowania decyzji dotyczących gminy i jej rozwoju. Dzięki niej mieszkańcy mogą poznać mechanizmy konstruowania budżetu gminy, a władze otrzymują cenne informacje o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców.

Z budżetu gminy Czerwonak na 2020 rok, wydzielono 500 000 zł na realizację projektów w Budżecie Obywatelskim, z czego 400 000 zł na projekty inwestycyjne a 100 000 zł na projekty nieinwestycyjne, przeznaczone do realizacji przez mieszkańców gminy Czerwonak.

 

 Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Czerwonak.pdf

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.