Logowanie:
Logowanie:

Kolejne spotkanie Rady Seniorów Gminy Czerwonak

 

26 sierpnia br. odbyło się kolejne spotkanie Rady Seniorów Gminy Czerwonak, na którym radni seniorzy poruszyli temat bezpieczeństwa seniorów, m.in. w ruchu drogowym oraz w sprawach finansowych. Na posiedzeniu obecni byli Wójt Marcin Wojtkowiak, Przewodniczący Rady Wojciech Skrzekut, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska Grzegorz Parszuto oraz strażnik Straży Gminnej Bartłomiej Kucharski.

 

Na posiedzenie Rady Seniorów wpłynęła informacja z Komisariatu Policji w Czerwonaku zawierająca zestawienie dotyczące działań podjętych na terenie gminy w okresie od stycznia do lipca 2020 r. Ww. informacja została odczytana. Przedstawiciel Straży Gminnej przybliżył radnym seniorom przebieg akcji „Gmina Czerwonak szyje maseczki” oraz „Maseczka dla seniora 60+”, przedstawił także działania jakie Straż Gminna podejmuje w związku z edukacją mieszkańców, np. pogadanki i pokazy z udzielania pierwszej pomocy, oraz utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa na terenie gminy. Przewodniczący Grzegorz Parszuto zapoznał seniorów z działaniami podejmowanymi przez Komisję Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska Rady Gminy Czerwonak.

Zaproszeni goście udzieli licznych odpowiedzi na pytania zadane przez radnych seniorów.

 

Rada Seniorów jednogłośnie zdecydowała o złożeniu wniosku do budżetu Gminy na 2021 rok o wznowienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 

 

 

 

 

Biuro Rady i Sołectw

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.