Logowanie:
Logowanie:

Ogólnopolskie Wyścigi Psich Zaprzęgów - 7-8 marca 2020 r. Owińska

Ogólnopolskie Wyścigi Psich Zaprzęgów o „Złotą Pyrę” - Memoriał Grzegorza Wojtasiaka, które odbyły się w weekend 7-8 marca 2020 roku w Owińskach, okazały się ostatnimi z cyklu Pucharu Polski w sezonie drylandowym 2019/2020. W ciągu dwóch dni odbyło się łącznie 291 biegów w 28 konkurencjach. Na linii startu pojawiło się 123 zawodników wraz ze swoimi psami. Poza Polakami, przyjechali zawodnicy z Niemiec, Czech i Rosji. Utworzyły się 22 klasy (czyli minimum 3 osoby w kategorii). Oraz dodatkowo konkurencje Happydog (dla psich emerytów) i Puchar Samoyeda (biegi dzieci). Zawody odbyły się w duchu fair play. Sędziowie nie byli zmuszeni karać żadnego z zawodników dyskwalifikacją. Z okazji Dnia Kobiet, przypadającego w drugi, finałowy dzień startów, została przyzna dodatkowo nagroda - dla najszybszej zawodniczki Pauliny Frelich. Trasę 5,2 km pokonała wraz ze swoją suczką Mają w czasie 9min 30sek. Puchar dla Najszybszej Zawodniczki ufundował i wręczył Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak. Pięknymi statuetkami ufundowanymi przez Arte Perruno - unique dogs sculptures zostali nagrodzeni zawodnicy, którzy stanęli na podium w kategorii DR4 NB1, czyli wózek z czterema psami rasy siberian husky. Była to ulubiona klasa Grzegorza Wojtasiaka, którego memoriałem były całe zawody.

Poza zmaganiami sportowymi, na uczestników czekały atrakcje w postaci strefy gastronomicznej i stoisk z akcesoriami dla zwierząt, wyrobami hand-made oraz gadżetami z psimi motywami. Harcerze zorganizowali ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klinach przygotowały smaczne poczęstunki. Gościnnie zawitała ekipa z Pomorza - Eskimoteam i urządziła pokazowe przejazdy zaprzęgiem składającym się z 12 psów.


Organizatorami Ogólnopolskich Wyścigów Psich Zaprzęgów o „Złotą Pyrę” - Memoriał Grzegorza Wojtasiaka byli klub Wataha Północy, Traperska Osada oraz Gmina Czerwonak.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Ogólnopolskich Wyścigów Psich Zaprzęgów - 7-8 marca 2020 r. Owińska

 

 

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.