Logowanie:
Logowanie:

Strażak Roku Powiatu Poznańskiego

W dniu 12 września 2020 r. podczas spotkania zorganizowanego przez Starostę Poznańskiego na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 w Bolechowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Strażak Roku Powiatu Poznańskiego”, gdzie spośród zgłoszonych druhen i druhów z dziesięciu gmin powiatu poznańskiego,  pierwszą nagrodę otrzymał mieszkaniec naszej gminy druh Władysław Godawa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Promnicach. Serdecznie gratulujemy!

Druh Godawa od 54 lat jest członkiem Ochotniczej Straży w Promnicach. W latach 1978-1982 sprawował funkcję Komendanta Gminnego. Od lat mocno zaangażowany we wszelkie szkolenia i ćwiczenia związane z działalnością OSP. Brał udział w wielu poważnych i dużych akcjach ratowniczo- gaśniczych niosąc pomoc naszym mieszkańcom. Wielokrotnie wykazał się dużym profesjonalizmem podejmując w trudnych sytuacjach trafne decyzje taktyczne. Przez lata zmieniały się warunki i sprzęt ratowniczo – gaśniczy co wymagało od druha Władysława ciągłego szkolenia do sprawnej ich obsługi aby ratować innych. W wieku 65 lat zakończył aktywny udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych i jako członek wspierający OSP wspomaga innych druhów swoim doświadczeniem i cennymi wskazówkami. W ślad druha Władysława poszło trzech jego synów, którzy również zasilają szeregi OSP Promnice oraz wnuk szkolący się w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Przez lata swojej służby został odznaczony odznaką Wzorowego Strażaka , dwukrotnie złotym medalem, srebrnym i brązowym za zasługi dla pożarnictwa. Jednak to główna nagroda w w/w konkursie sprawiła druhowi Władysławowi Godawa największa radość i satysfakcje.

 

info OSP Promnice

 

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.