Logowanie:
Logowanie:

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września w gminie Czerwonak

W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w gminie Czerwonak obchodzić będziemy częściowo wirtualnie. Zapraszamy na:

- zabawy z nagrodami na gminnym profilu na Facebooku Czerwonak Zobacz Więcej (facebook.com/czerwonakzobaczwiecej). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: karnety na basen, książki, gminne gadżety.

- terenowe gry mobilne w przestrzeni 4 miejsc na terenie gminy Czerwonak. Gry mają formę quizu z pytaniami z odpowiedziami (tekstowymi i graficznymi) i można w nie grać samemu. Do udziału w grze potrzebny jest smartfon z dostępem do internetu. Trasy gier mają długość ok. 1-2 km, a przejście ich zajmuje 30-60 minut. Uczestników gier nagrodzimy – wystarczy podczas pokonywania trasy zrobić sobie zdjęcie i wysłać je na adres email promocja@czerwonak.pl (zdjęcia nie będą nigdzie publikowane). Spośród zgłoszeń rozlosujemy 3 pakiety, w skład których wchodzić będą karnet na basen, książki i gminne gadżety. Linki do gier pojawiać się będą w konkretnych dniach, w kalendarium poniżej oraz na gminnym profilu na Facebooku Czerwonak Zobacz Więcej (facebook.com/czerwonakzobaczwiecej).

- Dzień Bez Samochodu – 22 września, w wyjątkowy sposób docenimy tych, którzy w tym ważnym dniu zamiast transportu samochodowego wybiorą transport rowerowy.

 

Szczegółowe kalendarium tegorocznego ETZT:

- 16 września – zabawa z nagrodami dla dzieci na gminnym portalu Facebook czerwonak Zobacz Więcej (facebook.com/czerwonakzobaczwiecej)

- 17 września – terenowa gra mobilna: Owińska,

start: dworzec kolejowy w Owińskach,

długość trasy: ok. 1 km,

czas trwania: ok. 30 minut,

link: https://miastotoplansza.pl/turystyczne/owinska

- 18 września – terenowa gra mobilna: stacja Czerwonak Osiedle,

długość trasy: ok. 1 km,

czas trwania: ok. 30 minut,

link: https://miastotoplansza.pl/turystyczne/stacjacz

- 19 września – terenowa gra mobilna: Czerwonak dworzec,

start: dworzec kolejowy w Czerwonaku,

długość trasy: ok. 1 km,

czas trwania: ok. 45 minut,

link: https://miastotoplansza.pl/turystyczne/czerwonak

- 20 września – zabawa z nagrodami dla dorosłych na gminnym portalu Facebook czerwonak Zobacz Więcej (facebook.com/czerwonakzobaczwiecej)

- 21 września – terenowa gra mobilna: Koziegłowy,

start: przystanek autobusowy,

długość trasy: ok. 2 km,

czas trwania: ok. 60 minut,

link: https://miastotoplansza.pl/turystyczne/kozieglowy

- 22 września – Dzień Bez Samochodu, nagradzamy rowerzystów gminnymi gadżetami: 15.30-17.30, ul. Gdyńska (na trasie z Poznania, przed skrętem w ul. Piaskową) oraz od godz. 16.30 na parkingu przy stacji kolejowej Czerwonak Osiedle (na przeciwko Osiedla Przylesie).

 

Zachęcamy do wspólnej zabawy i do korzystania ze zrównoważonego transportu – nie tylko podczas ETZT!

 

« poprzedni
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.