Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu o Nagrodę Starosty Poznańskiego. Szansę na otrzymanie wyróżnienia za rok 2022 mają biznesmeni, społecznicy oraz organizacje pozarządowe wyróżniające się przedsiębiorczością, aktywnością, pomysłowością i pracą na rzecz mieszkańców powiatu poznańskiego. Wnioski można składać do końca października br.

– Jestem przekonany, że każdy z nas znajdzie wokół siebie osoby, które działają bezinteresownie dla mieszkańców regionu. Aktywizują starszych, prowadzą kluby seniora czy warsztaty dla dzieci, pomagają osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, dbają o bezdomne zwierzęta czy chronią środowisko. To również biznesmeni udzielający się na rzecz lokalnej społeczności – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mogę z satysfakcją uścisnąć dłoń tym wspaniałym ludziom, którzy mnie inspirują i dodają energii do jeszcze większego wysiłku w pracy na rzecz samorządu – dodaje starosta.

Jeżeli znasz osobę, która w sposób ponadprzeciętny angażuje się w życie powiatu poznańskiego, z pewnością warto zgłosić ją do Nagrody Starosty Poznańskiego. Na wnioski czekamy do 31.10.2022 r.

Dotychczas statuetki otrzymali m.in. Justyna Maćkowiak-Szukalska i Karolina Wasilewska-Waligórska za akcję „Serce od Serca”, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „ROKTAR”, Fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” czy Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” w Luboniu za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nagrodę otrzymał też Ireneusz Lesicki, pedagog i muzykoterapeuta. Za działalność charytatywną w Pobiedziskach wyróżniono Grażynę Manikowską-Krawiec, Ewę Wodzyńską za integrowanie amatorskiego ruchu artystycznego seniorów, a Ryszarda Lubkę za rozwiązywanie problemów społecznych. Natomiast Eugeniusza Jacka za zaangażowanie w krwiodawstwo oraz turystykę powiatu poznańskiego. Wśród wyróżnionych firm znalazły się: spółka akcyjna ALTER, Fabryka Mebli Biurowych MARO, Poz Bruk, Novol, STS Logistic czy Solaris.

Celem tej nagrody jest uhonorowanie mieszkańców oraz podmiotów z powiatu poznańskiego, którzy poprzez działalność gospodarczą i obywatelską przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej. Przyznawana jest w trzech kategoriach:

  1. przedsiębiorczości,
  2. inicjatyw obywatelskich,
  3. organizacji pozarządowych.

Zgłosić kandydata może m.in.: grupa co najmniej 100 mieszkańców powiatu poznańskiego, grupa co najmniej trzech organizacji społecznych lub stowarzyszeń albo organy oraz jednostki pomocnicze gmin z powiatu poznańskiego.

Zgłoszenie musi być podpisane, zawierać kategorię nagrody, do której kandydat jest zgłaszany i dane go identyfikujące. Ponadto należy przedstawić dotychczasową działalność oraz uzasadnienie wskazujące znaczenie  jego osiągnięć dla powiatu poznańskiego.

Wnioski można składać do 31.10.2022 r. na adres mailowy joanna.felinska@powiat.poznan.pl, pocztą na adres: Gabinet Starosty, Starostwo Powiatowe, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań lub osobiście w kancelarii Starostwa. Pełny regulamin i wzór wniosku dostępny na stronie internetowej www.powiat.poznan.pl.

 

Starostwo Powiatowe w Poznaniu