'25 LAT RAZEM' – pod takim hasłem odbyła się w Sali Ziemi gala z okazji 25-lecia powiatu poznańskiego. W jej trakcie wręczono tytuły „Osobowości 25-lecia”, a także tradycyjne Nagrody Starosty Poznańskiego za miniony rok.

Nagrody Starosty wręczane są co roku w trzech kategoriach - organizacje pozarządowe, inicjatywy obywatelskie i przedsiębiorczość.

Laureatką nagrody w kategorii 'inicjatywy obywatelskie' za rok 2023 została mieszkanka naszej gminy - Anna Drajer.

Pani Ania to prywatnie mama 14-letniego Jacka z wieloraką niepełnosprawnością, która zrezygnowała z pracy zawodowej i założyła Fundację „Pora na nas”.

Fundacja świadczy usługi rehabilitacyjno-terapeutyczne dla osób z niepełnosprawnością oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Działa głównie na terenie gminy Czerwonak, ale również Murowanej Gośliny, Swarzędza, Pobiedzisk czy Suchego Lasu.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Czerwonak fundacja prowadzi także punkt konsultacyjno-informacyjny dla opiekunów osób całkowicie zależnych, telefon wsparcia oraz grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 70 rodzin. 

'Tylko dzięki dobrym ludziom wokół, można czynić wielkie rzeczy. Ja mam to szczęście, że trafiłam na takich' - powiedziała po otrzymaniu nagrody Anna Drajer.

Serdecznie gratulujemy Pani Ani otrzymanej nagrody i jesteśmy dumni, że Gmina Czerwonak ma tak wspaniałych mieszkańców.