Miło nam poinformować, że Gmina Czerwonak zajęła 5 miejsce w kategorii Społecznie odpowiedzialny samorząd oraz otrzymała certyfikat w konkursie o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022. Certyfikat ten jest wyróżnieniem dla podmiotów przyczyniających się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych i przyznawany jest samorządom, które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują ideę spójności i solidarności społecznej.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano łącznie 164 certyfikaty w 5 kategoriach: Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Pożyczka z korzyścią społeczną i Społecznie odpowiedzialny samorząd.

Gminne Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. z o. o zajęło 6. miejsce w kategorii Debiut Roku i również otrzymało certyfikat  Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022.

Przyznane certyfikaty przyczynią się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w partnerstwie przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw.