Budowa kładki pieszo - rowerowej w Owińskach, na półmetku. Ta budowa to przedsięwzięcie, które nie byłoby możliwe bez wsparcia i współpracy wielu partnerów – podkreślił Marcin Wojtkowiak wójt gminy Czerwonak, który w piątek 7 października 2022 r. uczestniczył w konferencji prasowej na terenie budowy kładki pieszo-rowerowej. To kolejny projekt, który jest finansowany ze środków budżetów samorządów lokalnych i Unii Europejskiej.

 W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów partnerskich oraz wykonawców.

- Owińska to miejsce szczególne, piękne. Tu niedaleko jest Park Orientacji Przestrzennej. Cieszę się, że kładka jeszcze bardziej ukaże walory tej miejscowości – mówił Starosta Jan Grabkowski, podkreślając rolę samorządów w budowie tego przedsięwzięcia.

- Jako samorządy mierzymy się z wyzwaniami na niespotykana skalę. Tym bardziej cieszy, że znajdujemy siły i środki na realizacje takich projektów – powiedział zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss.   

- Cieszę się, że gmina Suchy Las może uczestniczyć w realizacji takiej inwestycji – podkreślił wójt gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera

Natomiast Tomasz Markiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Łopuchówko zaznaczył, że najważniejsza w tej inwestycji jest przyroda, jej poszanowanie, to że zachowujemy ją w nienaruszonym stanie.

 

Kładka pieszo – rowerowa  jest jedną z flagowych inwestycji gminy Czerwonak i Metropolii Poznań. Konstrukcja kładki stanowi unikatowe rozwiązanie. Najwyższy taras widokowy będzie znajdował się na wysokości 25 metrów nad terenem, co pozwoli na podziwianie terenu Warty z wysokości koron drzew, co samo w sobie będzie stanowić atrakcję turystyczną. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, według którego kładka powinna być gotowa w połowie przyszłego roku.