Jesteśmy młodą Fundacją, która została powołana w celu pomagania rodzinom, gdzie występuje niepełnosprawność.

Chcemy prowadzić opiekę wytchnieniową dla osób z głęboką niepełnosprawnością, w formie Świetlicy „Polanka”, czynną 7 dni w tygodniu od 7-22, w celu odciążenia opiekunów osób zależnych. Opiekun wiedząc, że zostawi swojego podopiecznego pod fachową opieką, z ciekawą ofertą zajęć, będzie mógł wypocząć, zająć się sprawami urzędowymi, a także często zaniedbanym własnym zdrowiem.

Planujemy również otworzyć Przedszkole Terapeutyczne „Nie bój żaby” dla 8 dzieci, które od wczesnego dzieciństwa zostaną objęte wsparciem terapeutycznym oraz rehabilitacyjnym. Ponadto chcemy urządzić gabinety rehabilitacji, integracji sensorycznej, logopedii, komunikacji alternatywnej, fizjoterapii. Zależy nam na objęciu opieką rehabilitacyjną oraz terapeutyczną dzieci od wczesnego dzieciństwa. Od kilku miesięcy prowadzimy grupę wsparcia dla rodziców/opiekunów, ale planujemy rozszerzyć działania o pomoc rodzeństwu, które często nie radzi sobie z problemem niepełnosprawności w rodzinie.

W czerwcu bieżącego roku wynajęliśmy lokal usługowy w Kicinie, ul. Radosna 12, w gminie Czerwonak koło Poznania, który zgodnie z wymogami i standardami musimy dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Chcemy w tym miejscu stworzyć przyjazne miejsce dla podopiecznych oraz ich rodzin. Obecnie najbardziej potrzebujemy wyposażyć nasz Ośrodek , w sprzęty do rehabilitacji i pomoce terapeutyczne, a także w inne potrzebne do funkcjonowania rzeczy. Urządzamy również ogród marzeń, gdzie podopieczni będą spędzać czas na świeżym powietrzu. Tutaj też potrzebujemy huśtawek ogrodowych, zestawu stołu i krzeseł, altanki ogrodowej, piaskownicy, konewek, dziabek, łopat, kosiarki elektrycznej, skrzyń tzw. ogródków, aby podopieczni mogli w ramach hortiterapii sadzić rośliny. Chętnie też skorzystamy z wolontariatu i wspólnie z Państwem urządzimy nasze miejsce.

Dzień 4. lipca 2022r. to była dla nas magiczna data, to w tym dniu podczas Pikniku Rodzinnego rozpoczął działalność Nasz Ośrodek. Sprawy toczą się błyskawicznie, jeszcze 3 tygodnie temu nie posiadaliśmy lokalu, cicho marzyliśmy na grupie wsparcia o takim miejscu, a dziś go przygotowujemy i urządzamy.

W związku z powyższym założyliśmy zbiórkę:  https://zrzutka.pl/nd52y3

Można także dołączyć do grupy z licytacjami na fb DRUŻYNA JACKA | Facebook

Można również dokonywać darowizn bezpośrednio na konto Fundacji: Nr konta: 12 1750 1312 6886 3296 2123 1369

W zamian za okazane wsparcie możemy zaproponować reklamę w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Fundacji.

Pomóżcie nam budować trwały wkład służący rozwojowi społeczności lokalnych, bądźcie naszym dobrym sąsiadem.

 

Fundacja Pora Na Nas