1 czerwca 2021 r. na terenie bazy PW Transkom w Koziegłowach dokonano odbioru nowego autobusu 18 metrowego marki Solaris. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele producenta, spółki Transkom oraz Urzędu Gminy.

- To już trzeci nowy autobus marki Solaris, który zakupił Transkom w ciągu ostatnich 4 lat. Zakupione zostały także w roku 2019 trzy nowe autobusy marki Mercedes – mówi Paweł Geisler, prezes zarządu PW Transkom Sp. z o.o. – Bezpieczne podróżowanie wygodnym autobusem to podstawa nowoczesnej komunikacji, dlatego inwestycje w zmodernizowanie i unowocześnianie taboru Transkom to jeden z priorytetów spółki na najbliższe lata – podkreśla.

Nowy przegubowy autobus marki Solaris kosztował 1,72 mln zł i jest wyposażony w nowoczesną klimatyzację, system monitoringu i może nim podróżować jednocześnie do 135 pasażerów (42 miejsc siedzących i 92 miejsc stojących oraz 1 miejsce na wózek). Dodatkowo na pokładzie znajdują się dwa ekrany pokazujące lokalizację autobusu na trasie oraz rozmieszczenie przystanków. Na wejściach do autobusu zainstalowane zostały bramki zliczające wsiadających i wysiadających pasażerów.

Pojazd będzie kursował na liniach, które obsługuje spółka Transkom w dni pracujące 341 i 342 oraz 312 w soboty i święta.