Mieszkańcy gminy Czerwonak wspierają leczenie i rehabilitację dziesięcioletniej Oli Kaczmarek

Piotr Stańczak i Jarosław Broniszewski – sportowcy amatorzy, ultramaratończycy, społecznicy, angażujący się w różne akcje charytatywne, wspierają zbiórkę środków na leczenie dziesięcioletniej Oli Kaczmarek, dawnej mieszkanki gminy Czerwonak. Ola przeszła w wieku 3 lat przeszczep nerki, który uratował jej życie. Musi przyjmować leki immunosupresyjne, aby nie doszło do odrzucenia przeszczepionego organu. Niestety towarzyszą jej inne schorzenia będące wynikiem licznych udarów. Rodzice nie ustają w wysiłkach o poprawę zdrowia córki i o jej lepsze funkcjonowanie.

Piotr i Jarek wspólnie przebiegli Główny Szlak Beskidzki z Ustronia do Wołosatego i przepłynęli kajakiem z Czerwonaka do Bałtyku. Każdej z tych wypraw towarzyszyła intencja pomocy potrzebującym dzieciom, poprzez nagłaśnianie zbiórek społecznych na ich rzecz.

Tak jest i tym razem. Wyprawa biegowa Piotra i Jarka Głównym Szlakiem Sudeckim 2.0 o długości 516 km jest impulsem do realnej pomocy udzielanej przez osoby takie jak my. Tegoroczne działania już zaowocowały ponad 100 tys. zł na koncie Oli na portalu siępomaga.pl. i deklaracją ponad 150 darczyńców wpłaty minimum 516 zł (złotówka za każdy przebiegnięty kilometr). A to nie koniec zbiórki. Zainteresowanie mediów może przyczyni się do jeszcze lepszego wyniku.

Oddajemy głos inicjatorom akcji:

Pod koniec maja wybieramy się w biegową podróż po Głównym Szlaku Sudeckim w wersji 2.0 gdzie do pokonania mamy 516 km i 20 000 metrów przewyższenia.

Startujemy w miejscowości Bardo i kończymy w Czerniawie-Zdrój.

Nasza wyprawa nie jest żadnym wyczynem, zwyczajnie lubimy zdobywać górskie szlaki mając w plecaku wszystko to, co pozwoli nam przetrwać podróż, ale jest też okazją, aby przedstawić Wam super bohaterkę Olę, która przeszła 12 pobytów na OIOM, przeszczep nerki i wiele nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych.

Więcej znajdziecie w poniższym linku, gdzie znajduje się wirtualna skarbonka, utworzona, aby wesprzeć Olę.
https://www.siepomaga.pl/waleczna-ola?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3P2knDu5rrKKv6URRaGvpY8-lhztyvMVu4nElcAqRx3TgT70yS2bnZ1qc_aem_AbEPGYdpew5vAXKqLwCBMEwjZzQX456tUWwSELpcs-WT32RYGJz2wHnKkBwvAip_zz285g_g_iVO4qEtg0pFigUJ

Dodatkowo poszukujemy firm, które w zamian za reklamę i miłe słowo w wydarzeniu wpłacą 1 zł za 1 km, który przebiegniemy, czyli 516 zł.

Można również zgłosić swój udział w akcji za pośrednictwem maila jarecki.wlkp@op.pl lub tel. 511 726 336, ponieważ na bieżąco publikujemy listę darczyńców i umieszczamy o nich informację na naszym wydarzeniu GSS 2.0 dla OLI | Facebook

***

Kontakt:

Piotr Stańczak, tel. 572 393 545

Jarosław Broniszewski, tel. 511 726 336