W związku ze wzrostem ilości zakażeń koronawirusem i trwającym stanem zagrożenia epidemicznego, działając na podstawie § 21 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 447 ze zmianami), informujemy, że wprowadzamy w Urzędzie Gminy Czerwonak zmienione zasady obsługi klientów:

 1. Urząd Gminy jest czynny w dotychczasowych godzinach pracy, tj. poniedziałek 9.00 - 17.00, wtorek-piątek 7.30 - 15.00.
 

2. Dostęp do Sali Obsługi Klienta oraz innych komórek organizacyjnych Urzędu Gminy Czerwonak możliwy jest  wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z właściwym pracownikiem merytorycznym:
 

  • sala Obsługi Klienta (zameldowanie, CEIDG): tel. 61 65 44 213,  61 65 44 212
  • dowody osobiste, profil zaufany: 61 65 44 227, 61 65 44 272
  • Urząd Stanu Cywilnego: tel. 61 65 44 239, 61 65 44 215
  • telefony do wydziałów i biur urzędu dostępne są TUTAJ

3. Konieczne wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty w urzędzie, ma na celu sterowanie ruchem klientów i ograniczenie do minimum kontaktu między klientami. Jeśli to możliwe, sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną, mailową, za pośrednictwem platformy epuap, Portalu Interesanta Urzędu Gminy Czerwonak lub listownie. Urząd gminy funkcjonuje w systemie pracy stacjonarnej oraz zdalnej.

4. Jeżeli znajdujecie się Państwo przy drzwiach urzędu, prosimy o powiadomienie poprzez dzwonek.

5. Podczas załatwiania spraw urzędowych obowiązkowe jest noszenie maseczki i dezynfekcja rąk.

6. Korespondencję skierowaną do Urzędu Gminy należy zostawić w urnie znajdującej się przy drzwiach wejściowych do urzędu.

7. Dyżury Wójta i Zastępcy Wójta odbywają się w każdy poniedziałek w formie telefonicznej lub online, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w sekretariacie urzędu. Odwołane są natomiast dyżury dla seniorów w Koziegłowach.

 

 

Usługi realizowane online przez Urząd Gminy w Czerwonaku:

 

Dowód osobisty

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć online. Zachęcamy do skorzystania z elektronicznego formularza: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty#scenariusz-przez-internet

 

Meldunek

Sprawy związaną z meldunkiem na pobyt stały lub czasowy dłuższy niż 3 miesiące można załatwić za pośrednictwem strony: https://www.gov.pl/web/gov/zamelduj-sie-na-pobyt-staly-lub-czasowy-dluzszy-niz-3-miesiace

 

Sprawy podatkowe

Informację w sprawie spraw podatkowych można uzyskać pod numerami telefonów w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych 

oraz za pośrednictwem Portalu Interesanta Urzędu Gminy Czerwonak:

https://eurzad.czerwonak.pl/witryna_glowna/pl/#/strona/pl/podatki-lokalne

 

Urząd Stanu Cywilnego

Przy załatwianiu spraw w USC zalecamy korzystanie z profilu zaufanego. Usługami możliwymi do zrealizowania w tej formie są przede wszystkim:
 

 

Działalność gospodarcza

Tutaj znajdziesz link do dedykowanych elektronicznych formularzy związanych z działalnością gospodarczą: sprawdź

 

Korespondencję z Urzędem możesz prowadzić poprzez ePUAP:
 

 

Jeśli jeszcze nie posiadasz Profilu Zaufanego, zobacz jak go założyć:

https://www.ratusz24.pl/profil-zaufany"

 

Portal Interesanta Urzędu Gminy Czerwonak

https://eurzad.czerwonak.pl/

 

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość. Wprowadzone zasady służyć mają przede wszystkim bezpieczeństwu mieszkańców i klientów naszego Urzędu, a także umożliwić zapewnienie ciągłości pracy gminnej administracji.