Czerwonak jest jedną z czterech gmin w Wielkopolsce (obok Śremu, Obornik i Wolsztyna), w której powstał mural wielkoformatowy w ramach akcji Stowarzyszenia CREO – Aktywność MURowana.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami oraz łamanie stereotypów towarzyszącym myśleniu o osobach ze szczególnymi potrzebami.

Mural, którego autorami (projekt i wykonanie) są artyści plastycy związani z WOW Wall Studio został namalowany na ścianie przy hali sportowej w Czerwonaku, ul. Leśna 6.

Jego oficjalne odsłonięcie odbyło się 26 listopada. W uroczystości udział wzięli – obok przedstawicieli Stowarzyszenia CREO, inicjatora akcji, wójta Gminy Czerwonak, dyrektora CKiR AKWEN, prezesa GPS – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku i zaproszeni mieszkańcy gminy. Wszyscy odcisnęli kolorowy odcisk dłoni na grafice muralu jako wyraz zaangażowania w problematykę pokonywania barier fizycznych i tych, które tworzą nasze umysły.