Lato zapowiada się kolorowo i aktywnie. Poniżej przedstawiamy kilka ofert wakacyjnych, które zostały przygotowane dla dzieci z Polski oraz z Ukrainy na terenie gminy Czerwonak.


Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku zaprasza do filii w Owińskach na letnie zajęcia dla dzieci w trakcie których będą one mogły grać w gry planszowe oraz je tworzyć. Przygotowano także zajęcia z kodowania i grania w Scottie Go. Nie zabraknie również czytania i zajęć literacko plastycznych.
Zajęcia przygotowano dla dzieci od 7 roku życia w dwóch terminach:
 

 • od 4 lipca do 8 lipca w  godzinach 11:00 - 13:00,
 • od 16 sierpnia do 19sierpnia w  godzinach 11:00 - 13:00.

 

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN przygotował wiele atrakcji w ramach AKTYWNEGO LATA W CZERWONAKU 2022. Wśród ogólnodostępnych wydarzeń, skierowanych głównie dla dzieci warto wymienić te, odbywające się:
 

 • 12 lipca – Bolechowo na Sportowo – Aktywne Dzieciaki #4,
 • 19 sierpnia – I Kids Triathlon Czerwonak.


Ponadto CRKF AKWEN organizuje płatne półkolonie oraz zachęca do aktywności na AKWEN Tropicanie w Owińskach, w tym do zwiedzenia Labiryntu. Szczegółowe informacje o przygotowanych ofertach i wydarzeniach oraz cennik wstępu znajdują się na stronie: https://akwenczerwonak.pl

 

Lato w Gminnym Ośrodku Kultury Sokół „ KRĘCI SIĘ W…. GŁOWIE”.

Filie GOK Sokół zapraszają na dwie odsłony warsztatów dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, dla których zostaną zorganizowane akcje letnie oraz półkolonie.

Podczas dwóch cyklów uczestnicy letnich akcji zostaną zabrani w arcyciekawą podróż pełną bogatych doświadczeń artystycznych oraz przyrodniczych w niecodziennym i nieoczywistym wydaniu – uczestnikom edukacyjnie i artystycznie instruktorzy Ośrodka zakręcą w głowach!

Akcje letnie odbędą się:
 

 • w  Klubie Iskra w Promnicach, od 4 do 8 lipca w godzinach 8:00 - 13:00,
 • w GOK Sokół w Czerwonaku, od 11 do 15 lipca w godzinach 8:00 - 13:00.

 

Każdy dzień będzie składał się z dwóch części: artystycznej i warsztatowo-naukowej. W bloku artystycznym instruktorzy GOK Sokół przybliżą m.in technikę malarstwa strukturalnego (z wykorzystaniem gipsu) oraz wprowadzą w tajniki warsztatu graficznego. Oczywiście nie zabraknie przygody rysunkowej.

Część przyrodniczo-edukacyjną poprowadzi Kasztelania Ostrowska. Stowarzyszenie, którego misją jest m.in ukazywanie piękna regionalnego dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego oraz prowadzenie badań specjalistycznych w zakresie nauk przyrodniczych. Podczas warsztatów uczestnicy skupią się na tym, co buduje przyrodę. Od materii po ekosystemy aż do charakterystyki trzech dużych królestw organizmów żywych (rośliny, grzyby i zwierzęta).

Koszt akcji letnich: 220 zł/os

 

Półkolonie odbędą się:
 

 • w Klubie Jutrzenka w Kicinie, od 4 do 8 lipca w godzinach 8:00 - 16:00,
 • w Klubie Kogucik w Potaszach, od 11 do 15 lipca w godzinach 8:00-16:00

 

Każdy dzień, będzie składał się z trzech części: artystycznej, animacyjno-ruchowej oraz warsztatowo-naukowej.

Blok artystyczny w Klubie Jutrzenka będzie bogaty w działania malarskie z wykorzystaniem nie tylko pędzli, ale szpachli czy szczotek. Uczestnicy poznają op art – kierunek w grafice, modzie, sztuce użytkowej oraz malarstwie, który poprzez abstrakcyjne kombinacje linii daje geometryczne złudzenia optyczne. Odkryją także i opanują podstawowe umiejętności dotyczące działań w obrębie grafiki warsztatowej (sitodruk, linoryt oraz monotypia).

 

Klub Kogucik zabierze twórców w świat animacji. Uczestnicy poznają tajniki animacji poklatkowej, po to by stworzyć wspólnie animowane bajki. Zanim jednak przystąpią do etapu robienia zdjęć (koniecznych w animacji), zbudują makiety, ulepią lub namalują postacie, a także maszyny które następnie zostaną wprawione w ruch.

Blok przyrodniczo-edukacyjny wprowadzi uczestników w świat roślin użytkowych. Podczas tych warsztatów uczestnicy odkryją pięć znaczeń roślin, które jako organizmy żywe stały się dla człowieka po prostu ważne. Rośliny kształtują naszą kulturę, dają nam korzyści, inspirują, otaczają. Pięć oblicz ułoży się w serię warsztatów zanurzających uczestników w wieloznaczność roślin oraz ich bardzo ważne miejsce w naszym życiu.

Koszt półkolonii: 520zł/os (cena zawiera obiad).

Regulaminy oraz karty zgłoszeń na warsztaty dostępne na www.gok-sokol.pl.

Kontakt: zapisy@gok-sokol.pl oraz tel. 511-134-721.

Ilość miejsc ograniczona.
 

GOK Sokół zaprasza dzieci polskie i ukraińskie do otwartych świetlic. W wybranych dniach i lokalizacjach będzie się można zintegrować, skorzystać z zasobów Klubów (działania plastyczne, gry planszowe, Kluby Komputerowe, wspólne zabawy).

Do Klubów może przyjść każdy, działania są nieodpłatne i nie wymagane są wcześniejsze zapisy.
 

 • Klub Kogucik w Potaszach od 25 do 28 lipca w godzinach 10:00 do 13:00
 • Klub Iskra w Promnicach:
  - od 18 do 29 lipca w godzinach 10:00 do 16:00,
  - od 1 do 5 oraz  29 do 31 sierpnia w godzinach 10:00-16:00.
 • Klub Jutrzenka w Kicinie:
  - od 15 do 21sierpnia w godzinach od 10:00 do 15:00,
  - od 25 do 31 sierpnia w godzinach od 10:00 do 15:00.


GOK Sokół zaprasza zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych na koncerty plenerowe:
 

 • 7 lipca o godzinie 19:00 Klub Iskra w Promnicach– Nando Del Rio & Timba Playa,
 • 14 lipca o godzinie 19:00 Klub Słoneczko w Czerwonaku – Dixie Company,
 • 21 lipca o godzinie 19:00 Klub Jutrzenka w Kicinie– Bibobit,
 • 28 lipca o godzinie 19:00 Klub Kogucik w Potaszach – Fanfara Avantura.

 

 

Zarząd Osiedla Leśnego przygotował dwa spektakle dla dzieci w ramach wakacyjnych spotkań z teatrem, które odbędą się na terenie osiedla: w parku im. Jana Pawła II przy oczku wodnym w terminach:
 

 • 7 lipca o godzinie 18:00 spektakl pt. "Elmer słoń w kratkę",
 • 4 sierpnia o godz. 18:00 spektakl pt."Odkrywcy" 


Spektakle zostaną zaprezentowane przez Teatr Fuzja.

 

Zarząd Osiedla Leśnego zaprasza również na zajęcia wakacyjne "Fitness na boisku" - każdy wtorek i czwartek lipca i sierpnia (godz. 19:00 boisko przy pływalni).

 

 

Wakacje w sołectwach Czerwonak I i Czerwonak II

Od 4 lipca przez całe wakacje na placu zabaw na Zdrojach odbywać się będą popołudniowe spotkania z animatorami (w godzinach od 17:00 do 18:30):
 

 • w poniedziałki planowane są zabawy z piłką nożną,
 • we wtorki gry survivalowe,
 • w czwartki zajęcia plastyczno-teatralne.


Ponadto zaplanowano także niedzielne spotkania z mieszkańcami przy kawie – teatr na trawie czy spotkanie z bajką.

Klub Kobiet Aktywnych zaprasza całe rodziny do udziału w wakacyjnych, bezpłatnych zajęciach jogi i zumby. Wspólne zumbowanie z Anią Piechowiak odbywać się będzie w każdy wtorek lipca i sierpnia (poza 19 i 26.07) na boisku przy Szkole Podstawowej w Owińskach oraz w każdą środę lipca i sierpnia (poza 20 i 27.07) na boisku przy Szkole Podstawowej w Czerwonaku. Plenerowa praktyka jogi rozpocznie się w lipcu i poprowadzi ją Emilia Karpińska z Joga-Art. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godzinie 19:00 do końca wakacji - każde spotkanie w innym miejscu w gminie. Pierwsza praktyka 12.07 przed pałacem w Owińskach, druga 19.07 w Czerwonaku na polanie przy placu zabaw na Zdrojach i trzecia 26.07 na terenie pól golfowych w Trzaskowie. Kolejne miejsca spotkań to Kicin, Bolechowo, Czerwonak Osiedle.

Szczegółowe informacje dostępne na portalu społecznościowym Facebook - Klub Kobiet Aktywnych, na stronach Sołectw Czerwonak oraz w sołeckich gablotach.