Psy i koty ze Schroniska dla Zwierząt w Skałowie czekają na nowy, bezpieczny i kochający dom. Choć zachęcamy przede wszystkim do adopcji zwierzaków, które trafiły do Schroniska z terenu naszej gminy, to wszystkie one tęsknią do obecności człowieka, wspólnych zabaw, czy spacerów. Adoptując psa lub kota ze Schroniska dla Zwierząt w Skałowie zyskujesz przyjaciela, który zawsze będzie Cię kochał!

 

Pamiętaj jednak, że nowy domownik, pies lub kot, to również odpowiedzialność. Dlatego zanim adoptujesz, poznaj lepiej wybranego zwierzaka. Spędź z nim trochę czasu na terenie Schroniska, pobaw się z nim, idźcie razem na spacer. Warto też porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami Schroniska, którzy dobrze znają zwierzęta i mogą o nich dużo i ciekawie opowiedzieć. Taka rozmowa z pewnością pomoże w podjęciu właściwego wyboru.

 

Wszyscy podopieczni Schroniska dla Zwierząt w Skałowie, po zakończeniu okresu kwarantanny i ewentualnego leczenia, są przygotowywani do adopcji:
 

  1. dorosłe psy w chwili wydawania do nowego domu są zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym, wściekliźnie oraz zaczipowane, dorosłe koty natomiast są zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym. Wszystkie psy i koty są po zabiegu sterylizacji lub kastracji (z wyjątkiem przeciwskazań weterynaryjnych) i posiadają uzupełnioną książeczkę zdrowia;
  2. szczenięta i kocięta do 4 miesiąca życia, w chwili wydawania do adopcji, są po odpchleniu, odrobaczeniu i szczepieniu stosownym dla wieku, które należy powtórzyć zgodnie ze wskazówkami weterynaryjnymi.

 

Adoptować zwierzę może osoba pełnoletnia, na podstawie okazania dowodu osobistego, która zapoznała się ze zwierzęciem i spełnia wszelkie wymagania adopcyjne dotyczące wybranego psa lub kota.

 

Godziny pracy Schroniska:

Dla odwiedzających i adoptujących: pon. – pt. 08.00 – 16.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Biuro Schroniska: pon. – pt. 7.00 – 15.00.

Spotkania adopcyjne odbywają się do godziny 18.00, po wcześniejszym ustaleniu godziny drogą telefoniczną.

 

Nie czekaj, pisz lub dzwoń i umów się na wizytę w Schronisku!
Tel: 783 552 272
e-mail: zwiazek.miedzygminny.schronisko@op.pl
Skałowo, ul. Warzywna 25, 62-025 Kostrzyn

 


Wydział Ochrony Środowiska