W ostatnich dniach docierają do nas sygnały o rzekomym oferowaniu w imieniu gminy możliwości pozyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła. Innym powodem wizyty są rzekome kontrole źródeł ciepła przez gminę Czerwonak. 
W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy o zachowanie ostrożności i kontakt z pracownikami urzędu przed podpisaniem lub udostępnieniem jakichkolwiek dokumentów lub umożliwieniem wejścia takim osobom na posesję. W przypadku uzasadnionych wątpliwości należy powiadomić straż gminną lub policję.
Zwracajmy uwagę na to co dzieje się wokół nas, zwłaszcza ostrzegajmy osoby starsze i mieszkające samotnie, by nie dały się nabrać na tego typu oszustwa.
Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Czerwonak przy ul. Źródlanej 39 działa punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać niezbędne informacje o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę pieca ale także na prace termomodernizacyjne.
Szczegółowe informacje można uzyskać także telefonicznie 61 65 44 263 i mailowo: julita.sydow@czerwonak.pl. Telefon do straży gminnej 601535019.