Szukasz nowych wyzwań zawodowych? Lubisz pracować w swoim domu? Czujesz, że praca z dziećmi to Twoje powołanie? Chcesz zostać samodzielną opiekunką dzienną dla dzieci do lat 3? Ten Projekt jest dla Ciebie! 

Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz Miasto Poznań zapraszają do udziału w Projekcie „Wracamy na rynek pracy-aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3”.

W ramach projektu, wyłonionych zostanie 90 Kandydatek na Opiekuna Dziennego, które otrzymają kompleksowe wsparcie w procesie przygotowania do pełnienia funkcji dziennego opiekuna dzieci do lat 3 oraz przygotowania punktu opieki.

Projekt przewiduje:

 

  • sfinansowanie 160-godzinnego kursu „Dzienny opiekun dziecka do lat 3”, dającego uprawnienia do wykonywania zawodu opiekunki wraz z refundacją kosztów dojazdu. Za udział w szkoleniu każdej uczestniczce przysługuje stypendium szkoleniowe
  • realizację obligatoryjnych badań sanitarno-epidemiologicznych dopuszczających do wykonywania zawodu
  • sfinansowanie zakupu wyposażenia niezbędnego do organizacji opieki nad dziećmi

 

W ramach Projektu, sfinansujemy koszty opieki nad dziećmi przez okres 12 miesięcy. Nie musisz się więc martwić o swoje wynagrodzenie. Warunkiem jest zadeklarowanie utrzymania punktu opieki przez 3 lata.

Warunkiem koniecznym otrzymania wsparcia posiadanie statusu osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo oraz utworzenie punktu opieki w jednej ze wskazanych gmin: Poznań, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne, Skoki, Oborniki,  Szamotuły, Śrem

Jeśli jesteś zainteresowana przystąpieniem do projektu lub masz pytania, skontaktuj się z nami!

Telefon:  786102024
Adres e-mail biuro@metropoliapoznan.pl