Gmina Czerwonak oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu zapraszają studentów wszystkich kierunków związanych z urbanistyką i zagospodarowaniem przestrzennym do wzięcia udziału w "Studenckim konkursie na koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Kościelnej w Czerwonaku".

 

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu zagospodarowania terenu publicznego w sąsiedztwie kościoła i dworca kolejowego, który jako centrotwórcza przestrzeń publiczna pozwoli kształtować lokalną tożsamość i integrować społeczność oraz umiejętnie połączy funkcje komunikacji pieszej, rekreacji, usług (w tym handlu) i parkingu, z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego.

 

 

Ponieważ teren objęty konkursem jest stosunkowo nieduży, ma zróżnicowane ukształtowanie terenu, a jego sąsiedztwo reprezentuje różne rodzaje usług – stanowi on doskonały materiał ćwiczeniowy dla Studentów kierunków związanych z projektowaniem przestrzeni.

 

Pula nagród w konkursie wynosi 10 tys. złotych (w tym wysokość nagrody za I miejsce wynosi 5 tys. złotych). Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły można znaleźć w regulaminie, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu!

 

Szczegóły i dokumenty dostępne TUTAJ