Integracja służb mundurowych i środowiska lokalnego podczas Biegu Służb Mundurowych 2022 zorganizowanego na Dziewiczej Górze 17 września br.

 

Integracja i spotkanie służb działających w obszarze bezpieczeństwa naszego kraju, to dobry moment do wymiany doświadczeń. Służba Więzienna, Policja, Wojsko, Straż Pożarna, Straż Gminna, klasy mundurowe miały okazje do przekazania sobie wiedzy w obszarze dobrych praktyk. Nie zabrakło także lokalnych akcentów chociażby spotkania z lokalnymi władzami z naszego terenu - Gminy Czerwonak. Towarzyszyła temu atmosfera życzliwości i przychylności. A zdrowa rywalizacja podczas wspólnego biegu jeszcze bardziej wzmocniła nas i zacieśniła wspólne służbowe relacje i więzi.

Nie odbyłoby się to gdyby nie ludzie dobrego serca, którzy wsparli Nas w tym przedsięwzięciu.

Warto nadmienić, że to już po raz kolejny spotykamy się w pięknych przestrzeniach Dziewiczej Góry w Czerwonaku. Pokazaliśmy naszym najmłodszym, czyli dzieciom, jak ważne wspólne spotkanie i duch zdrowej rywalizacji. Spotkaniu towarzyszyły atrakcje dla dzieci takie jak dmuchańce, lody i popcorn, a także inne pyszności.

Wierzymy, że spotkamy się z Wami za rok w jeszcze większym gronie, aby wspólnie ponownie dzielić się doświadczeniami z obszaru bezpieczeństwa i rywalizować. Zdrowa rywalizacja i dobre praktyki mają sens i przybliżają nas do wspólnego celu.


Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wójta Gminy Czerwonak.

Tekst: mjr Tomasz Kilarski

Zdj.: mjr Janusz Starczewski, mjr Marcin Błaszczyk