Charytatywny Maraton Indoor Cycling dla Ani, impreza objęta honorowym patronatem przez Wójta gminy Czerwonak, Marcina Wojtkowiaka, przeszła do historii, jednak wspaniała atmosfera wydarzenia pozostanie na długo w naszej pamięci.

Impreza odbyła się w dniu 18. marca br. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Pomysł na nią zrodził się w głowie Moniki Łochowicz, trenerki personalnej i właścicielki klubu fitness Body Smile Studio z Koziegłów, która już niejednokrotnie organizowała podobne maratony. Tym razem, przy współpracy z Zarządem Osiedla Leśnego, udało się zorganizować event, który zainteresował prawie setkę osób. Na zaproszenie Moniki odpowiedzieli Instruktorzy i Master Trenerzy Indoor Cycling z całej Polski: z Białegostoku, z Zielonej Góry, z Opola, z Komornik, ale również z naszej gminy. Poprowadzili oni ponad czterogodzinną jazdę w rytm energicznej i motywującej muzyki, by pokręcić kilometry w szczytnym celu.

W tle imprezy odbyła się bowiem zbiórka funduszy na rehabilitację 12 – letniej Ani, mieszkanki Koziegłów, chorej na lekooporną padaczkę i mukowiscydozę.

Zebrana kwota, równe 15 tysięcy złotych, pozwoli Rodzicom Ani sfinansować dwa turnusy rehabilitacyjne, dzięki którym Ania może łatwiej pokonywać trudności codzienne i lepiej się czuć.

To wydarzenie nie tylko zintegrowało Mieszkańców naszej gminy, ale również zaraziło wiele osób nową dyscypliną sportową jaką jest jazda na rowerze stacjonarnym. Niby nic, a jednak pracują mięśnie, o których nie miało się pojęcia, że istnieją. Może Indoor Cycling stanie się nową, popularną formą aktywności w naszej gminie. Zapraszamy do Body Smile Studio.

Organizatorzy

Videorelacje z maratonu do obejrzenia: tutaj i tutaj