Tegoroczne ferie zimowe dla dzieci ze świetlic UG obfitowały w szereg różnorakich atrakcji.

Na warsztatach prowadzonych przez Olgę i Wojciecha Matelskich z Fundacji „Nasze Podwórko” dzieci mogły poczuć się niczym wielcy kreatorzy mody. Na zajęciach tych powstały piękne kolczyki, wisiorki, bransoletki oraz ręcznie malowane plecaki.
Z dużą radością dzieci wzięły udział w dziecięcej edycji MasterChef, której prowadzącym i zarazem głównym jurorem był Mariusz Urbaniak. A oceniać przyszło mu pyszne szneki z glancem oraz domową pizzę.
Nie mogło oczywiście zabraknąć kultury, a co za tym idzie spotkania w bibliotece w Owińskach. Skoro ferie zimowe to patronat nad tymi zajęciami objęły pingwin i niedźwiedź polarny, a także tęsknota za białą zimą. Z książek czytanych przez panie z biblioteki dzieci dowiedziały się, gdzie te zwierzęta mieszkają, a także skąd bierze się śnieg. Nie zabrakło oczywiście wspólnego tworzenia prac plastycznych oraz emocji, towarzyszących planszówkowym rozgrywkom. W kinie natomiast dzieci mogły obejrzeć perypetie dwóch jakże różniących się od siebie kotów. Tego z „Kota w butach” i tego z „Zadziwiającego Kota Maurycego”.
Ferie zimowe nie zabrakło akcentu sportowego: pełne emocji rozgrywki na kręgielni Gravitacja oraz wyścigi gokartami w Crazy Carts Akademia Driftingu

Mamy nadzieję, że przygotowane przez wychowawców świetlic UG atrakcje zapadną dzieciom
w pamięć na długo.


Wychowawcy świetlic