W ostatnią sobotę sierpnia  odbył się finał projektu Ty Ja My. W projekcie wzięło udział 7 pań na różnym etapie leczenia nowotworu piersi.

Przy pomocy stylistki, makijażystki i fryzjerki panie pokreśliły swoją indywidualność i poddały się niezwykłej sesji zdjęciowej. Wspólnie z nimi przed obiektywem stanęli lekarze z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, później dołączyli pozostali zaproszeni goście. Inicjatywa ma na celu wsparcie pań w trakcie dochodzenia do zdrowia, pokazanie, że są wyjątkowe.

Ważne jest by podkreślać znaczenie profilaktyki, ponieważ rak wcześnie wykryty jest chorobą wyleczalną. Wszystkie uczestniczki pokazały nam piękne emocje, siłę i łzy wzruszenia, które udzieliły się gościom. W tym roku pierwszy raz spotkanie odbyło się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Owińskach. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu powiatu poznańskiego, gminy Czerwonak i partnerów projektu.

Patronat objął Jan Grabkowski - starosta poznański oraz Marcin Wojtkowiak - wójt gminy Czerwonak. Patronat medialny "Sukces po poznańsku". W tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu i gminy Czerwonak, lekarze WCO.

 

 

 

fot. Invidia Me