Początek roku to czas kiedy często zmieniają się przepisy prawne, jest możliwość przeliczenia emerytur i rent, składania rozliczeń podatkowych, a także planowania wyjazdów do sanatorium. Ważne jest wówczas uzyskanie fachowej i rzetelnej informacji od właściwych instytucji. Stąd też zorganizowane zostały I Czerwonackie Targi Senioralne mające charakter informacyjno-edukacyjny.

Na Targach seniorzy mogli uzyskać wiedzę dotyczącą ich finansów, zdrowia czy korzystania z nowoczesnych aplikacji m.in. od ZUS, NFZ, KAS czy SeniorApp. Wykłady dotyczące fitoterapii, niedosłuchu, atrakcji turystycznych aglomeracji poznańskiej czy porady notariusza cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Targów. Ważnym punktem tego wydarzenia było Przystąpienie Gminy Czerwonak do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”, w wyniku którego seniorzy z Gminy Czerwonak uzyskali możliwość korzystania ze zniżek oferowanych przez ponad 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora na terenie całego kraju. Część artystyczną uświetnił znany aktor teatralny i filmowy Michał Grudziński, którego występ dostarczył wielu niezapomnianych chwil radości i śmiechu. Ponadto odbyły się warsztaty plastyczne, decoupage i arteterapia. Była również możliwość gry w brydża czy rummikuba oraz kącik kulinarny Aleksandry Kończak, gdzie można było skosztować różnego rodzaju pyszności. Wielu wrażeń dostarczył również występ taneczny seniorów. Ciekawym akcentem były piosenki śpiewane przez harcerzy-seniorów, którzy włączali do śpiewania uczestników Targów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady medyczne dotyczące badania słuchu, mierzenia ciśnienia tętniczego oraz ćwiczenia z osteopatą. Lokalni przedsiębiorcy przedstawili ofertę swoich produktów tj. olejów, chlebów, miodów oraz soków z hyćki. Ogromną zaletą tego wydarzenia była możliwość skorzystania z tej bogatej oferty w sposób bezpośredni w jednym miejscu na terenie Gminy Czerwonak.

 

Wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora należy składać do Urzędu Gminy w Czerwonaku ul. Źródlana 39

Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl

 

 

Podmioty z Gminy Czerwonak, które przystąpiły do Programu Ogólnopolska Karta Seniora:

 

- ANBUT Andrzej Majchrzak

- Salon Optyczny „Dobre oko”

- Restauracja Nowakowski & Skitek

- Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora

- Jakubowy Chleb

 

Bernard Kimel
Pełnomocnik Wójta ds. polityki senioralnej i integracji międzypokoleniowej

 

Relacja Wielkopolskiej Telewizji Kabopwej WTK: