Koziegłowy polską stolicą scrabble w weekend 10 i 11 grudnia

Czy wiecie, że scrabble jest jedną z najpopularniejszych gier słownych na świecie? Co ciekawe, jej twórca Amerykanin Alfred Mosher Butts, w latach trzydziestych dwudziestego wieku bezrobotny architekt, początkowo nie mógł znaleźć wytwórni zainteresowanej jej wydaniem. Uważano, że jest zbyt… nudna. Niezrażony Butts zaczął produkcję własnoręcznie w przydomowym garażu. Jak wiemy, to nie jedyny hit sprzedażowy, którego historia rozpoczęła się w garażu…

Od czasów Buttsa scrabbluje cały świat, a 10 i 11 grudnia intensywnie scrabblowała gmina Czerwonak wraz z zawodnikami z każdego niemal zakątka Polski. Tegoroczny mikołajkowy turniej przyciągnął do Centrum Kultury i Rekreacji w w Koziegłowach blisko 50 osób. Byli wśród nich reprezentanci m.in. Warszawy, Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Gorzowa, Zabrza, Redy, Stargardu, Inowrocławia, Tucholi, Babimostu, Milanówka, Bytomia i Poznania.

Turniej wygrał Dominik Urbacki z Pruszkowa. To nie była niespodzianka. Dominik był faworytem zawodów, choć w walce długo nie ustępowała mu kroku Natalia Woźniak z Dziwnówka. Długo szli łeb w łeb, by w ostatniej rundzie Dominik pokonał ostatecznie Natalę. O trzecie miejsce toczyła się równa walka pomiędzy czterema zawodnikami, z których najlepszym okazał się Dawid Adamczyk z Inowrocławia. Najlepszą debiutantką była Izabela Spylczyn z Murowanej Gośliny.

 

Uczestnicy turnieju brali również udział w dodatkowym konkursie, polegającym na ułożeniu słowa za największą liczbę punktów z liter nazwy CZERWONAK. Zwycięzcami tej zabawy zostali:

C – CIECZOM 61 pkt – Zuzanna Semenov
Z – ZRZUCAŁY 95 pkt – Zuzanna Semenov
E – ENKLAWIE 86 pkt – Zbigniew Wietecki
R – RAZICIE 66 pkt – Barbara Wiśniewska
W – WYTYKAŁOŚ 89 pkt – Maciej Nawrocki
O – OPCHAŁEM 76 pkt – Marcin Bertrand
N – NEKTARU 80 pkt – Franciszek Łysek
A – AMBONIE 68 pkt – Franciszek Łysek
K – KARLICA 62 pkt – Agata Lewicka


Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN W Czerwonaku, Polska Federacja Scrabble, Poznański Klub Scrabble BLUBRY i Gmina Czerwonak.
 

Znamy już datę kolejnego turnieju. Za rok spotkamy się na trzecim scrabblowaniu w gminie Czerwonak 9 i 10 grudnia.