Uczniowski Klub Sportowy i Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku pod patronatem Wójta Gminy Czerwonak zorganizowały po raz kolejny Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta.

W dniach 16 – 17 października br. hala Akwen przy ul. Leśnej w Czerwonaku gościła kluby siatkarskie z całej Wielkopolski celem rozegrania „IV Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak”. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach „Dwójki” dziewczyn  i chłopców z rocznika 2011 i młodsi oraz „Czwórki” chłopców z rocznika 2009 i młodsi.

W sobotę zawody zostały oficjalnie otwarte przez Panią Dyrektor Magdalenę Zielenkiewicz. Po rozpoczęciu, 11 zespołów dziewczyn pojedynkowało się na 6 boiskach o wymiarach 10 x 4,5 metra a siatka wisiała na wysokości 200 cm. Rywalizacja odbywała się w formule jeden set do 15 pkt oraz dwa punkty przewagi.

Podczas niedzielnego turnieju, hala pękała w szwach. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ten dzień otworzył Prezes Klubu UKS Czerwonak pan Piotr Turowicz. Ponad 100 zawodników, tj. 10 zespołów w kat. „Czwórki” i 23 zespoły w kat. „Dwójki” walczyło na 6 boiskach. W najwyższej kategorii rywalizacja odbywała się na boiskach o wymiarach 14 x 7 metrów, a siatka wisiała na 224 cm. Młodsi tak jak dziewczyny walczyli jeden set do 15 pkt przy czym 15. punkt kończył spotkanie. Najstarsi pojedynkowali się do 21 pkt.

Tego dnia dopisali również kibice. Atmosfera, jaką stworzyli dopingując swoje kluby, była na bardzo wysokim poziomie.

Łącznie przez cały weekend startowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z takich klubów jak:
 

  • UKS Czerwonak
  • Enea Energetyk Poznań
  • IUKS Jedynka Poznań
  • SKS Murowana Goślina
  • MUKS Joker Piła
  • Tarnovia Vollevball Tarnowo Podgórne
  • UKS 9 Leszno
  • UKS Lider Rokietnica
  • KS Indra Kaźmierz
  • UKS Lusówko


W sobotę jak i w niedzielę turniej został oficjalnie zamknięty przez pana Wójta Marcina Wojtkowiaka, który miał możliwość obserwowania umiejętności sportowych młodych adeptów piłki siatkowej. Był pod ogromnym wrażeniem. Puchary, medale i nagrody zostały osobiście przekazane przez Pana Wójta w każdej kategorii.

Członkowie klubu UKS Czerwonak jak i sami zawodnicy stanęli na najwyższym poziomie sportowym i towarzyskim. A dzięki wspaniałej organizacji ich Rodziców, dla wszystkich spragnionych dostępny był poczęstunek i kawa. Każdy klub, który odwiedził turniej w Czerwonaku, otrzymał również drobny upominek.

Ogromne brawa i wyrazy uznania należą się obsadzie sędziowskiej, bez której turniej nie mógłby się odbyć. Byli to absolwenci Szkoły Podstawowej w Czerwonaku oraz obecni uczniowie najstarszych klas. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał wykwalifikowany sędzia z WZPS oraz ratownik medyczny.

 

Uczniowski Klub Sportowy Czerwonak