27 kwietnia 2024 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyła się konferencja Ekologiczne źródła ciepła dla mieszkańców gminy Czerwonak i gmin ościennych.

W wydarzeniu wzięli udział właściciele domów, zarządcy wspólnot i spółdzielni oraz przedstawiciele firm, którzy planują wymienić stary piec na nowe, ekologiczne źródło ogrzewania, planują termomodernizację budynku i chcą pozyskać dofinansowanie do tych działań.

Podczas spotkania eksperci z Urzędu Marszałkowskiego, Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Czerwonak, WFOŚiGW i Banku Gospodarstwa Krajowego i firmy Grzejeco podzieli się wiedzą odnośnie aktualnych przepisów prawa regulujących korzystanie z urządzeń grzewczych oraz źródeł dofinansowania.

Przedstawicielka firmy Saleco przypomniała, że najtańsza energia to energia, która nie zostaje w ogóle zużyta i dlatego tak ważne jest, aby ją oszczędzać poprzez odpowiednią termomodernizację gospodarstwa domowego i wypracowanie nawyków, które pozwalają zmniejszyć zużycie energii.

W konferencji uczestniczyli producenci, dystrybutorzy i instalatorzy oferujący usługi związane z termomodernizacją domu. Pokazali oni jak działają takie urządzenia jak: pompy ciepła, klimatyzatory, piece na pellet, fotowoltaika, powierzchniowe ogrzewanie elektryczne czy izolacje natryskowe.

Mieszkańcy mieli możliwość skonsultowania czy dane źródło energii sprawdzi się w jego domostwie, a osoby, które nawiązały z nimi współpracę w trakcie konferencji mogły liczyć na atrakcyjne rabaty.

Serdecznie dziękujemy instytucjom i firmom za pomoc w organizacji konferencji.

W trakcie wydarzenia swoje produkty i ofertę prezentowały firmy: