19 kwietnia 2023 w restauracji "Jaśmin" w Owińskach odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".
 
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany przez Prezydenta RP i stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. W tym roku odznaczenia otrzymały 23 pary, które zawarły związek małżeński w 1972 r. lub wcześniej. Dekoracji dokonał wójt gminy Czerwonak.
 
Nie zabrakło tortu, wspólnego toastu, upominków, kwiatów i pamiątkowych zdjęć. Uczestnicy wymieniali się wspomnieniami i "receptami" na udany związek małżeński.
 
 

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Czerwonaku zainteresowane pary małżeńskie,   zameldowane na terenie Gminy Czerwonak, które w 2023  roku będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz pary, które swój jubileusz obchodziły w latach wcześniejszych, a nie zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej Gminy Czerwonak (BIP) oraz w siedzibie USC w Czerwonaku (tel. 61 65 44 239 oraz 61 65 44215). Wniosek można przekazać pocztą bądź przez osobę trzecią. Państwa wnioski są przekazywane do Wojewody Wielkopolskiego a następnie Wojewoda przekazuje je do Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie.

Uprzejmie informujemy, iż czas oczekiwania na odznaczenie trwa około 8 miesięcy od dnia złożenia podania