20 czerwca w malowniczej scenerii zbiorników pożwirowych w Owińskach wspólne świętowanie połączyło wielu:

- dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów,
- inicjatywę oddolną z instytucjami,
- wegetarian i miłośników mięsa,
- fanów aktywności w plenerze i miłośników sztuki,
- tych, którym blisko do technologii z tymi, którzy hołdują prostocie i dawnym zwyczajom.

Wydarzenie „Przesilenie letnie Noc Kupały” organizowane pod hasłem: „Wołanie z Serca i Puszczy”, zgromadziło setki ludzi, nie tylko z gminy Czerwonak, ale także z przeróżnych zakątków Polski, a nawet Irlandii czy Francji!

8 tematycznych przestrzeni wypełniły przeróżne aktywności oferowane przez Twórców, dzielących się z innymi swoimi talentami i pasjami nieodpłatnie. To prawdziwy fenomen tego wydarzenia.
Były masaże, gimnastyka słowiańska i joga. Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w leśnych kąpielach, warsztatach artystycznych i muzycznych. Odbywały się też medytacje, zajęcia bliskościowe dla rodzin i prelekcje na południku 17., który przechodzi przez miejsce wydarzenia. Nie zabrakło survivalu oraz koncertów zarówno tych śpiewanych, jak i tylko granych (np. na kryształowej harfie czy też misach tybetańskich). Na przybyłych czekał też fantastyczny Krąg Rzemieślników oraz obrzęd wiankowy i spektakl plenerowy po zmroku.

Energię życzliwości, dzielenia się i radości dosłownie czuć było w powietrzu a wspomnienia wspólnego biesiadowania przy muzyce i ogniu, pozostaną na długo w pamięci uczestników.

Organizatorzy:
Permakultura Maliniec: dzikie Dzieci, dzika Natura, dzikie Wszystko,
ArtNat (Natalia Gilicka),
iComfort,
Drum Yoga.

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Czerwonak
Gminny Ośrodek Kultury Sokół

Szersza relacja fotograficzna dostępna jest tutaj