W sobotę 04.09.2021 r. na Os. Karolin w Koziegłowach odbył coroczny festyn "Pieczona Pyra" organizowany przez Zarząd Osiedla Karolin. W tym roku miał wyjątkowy charakter, ponieważ zbieraliśmy środki dla naszego sąsiada z osiedla - Bartka Nowakowskiego (https://www.siepomaga.pl/bartlomiej-nowakowski). Do organizacji włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich w Koziegłowach Klub Kobiet Kreatywnych oraz grupa Postawmy na Bartka.

Była parada motocyklowa, dmuchańce, malowanie twarzy, robienie warkoczyków, gry i zabawy dla dzieci, kiermasz rozmaitości, domowe wypieki, kawa i herbata, lody, gofry, kiełbaski z grilla, grochówka i oczywiście nie mogło zabraknąć pyry z gzikiem. W strefie zdrowia można było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru, zbadać poziom tłuszczu, a także zaszczepić się na COVID-19. Umilał nam czas zespół Man'y hand. Na scenie odbywały się również licytacje, na których można było wylicytować ciekawe przedmioty. Podczas festynu zostało również wybrane imię dla nowej osiedlowej maskotki – KAROLINEK.Nagrodę za konkurs wygrała 8 letnia Nadia , która otrzymała replikę maskotki wykonanej na szydełku przez Małgosię z KGW KKK w Koziegłowach. Wieczór zakończyliśmy zabawą taneczną, gdzie przygrywał nam DJ Darek.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego wydarzenia:

- Gmina Czerwonak,

- Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi,

- GOPS w Czerwonaku,

- BrokerSound,

- Transkom,

- Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe,

- Profamilia,

- Kreator Diet Mariusz Urbaniak,

- Lepsza Gmina Czerwonak,

- Carrefour Market w Koziegłowach,

- Mielcarek sp. j. Sklep firmowy w Koziegłowach,

- Zakłady Drobiarskie "Koziegłowy" Sp. z o.o.,

- Zakład Mięsny Bystry Andrzej w Koziegłowach,

- Sklep Warzywniczy "Grzybek" w Koziegłowach,

- Piekarnia "Nowaczyk",

- a także rodzinom, przyjaciołom i znajomym, którzy poświęcili swój czas, by pomóc nam w organizacji tak dużego przedsięwzięcia.

 

Podczas festynu udało się zebrać dla Bartka: 16.509,22 zł, oraz 80 centów 

Gorąco zapraszamy do licytacji, które cały czas odbywają się na profilu FB https://www.facebook.com/groups/postawmynabartka