Turniej Mini Piłki Siatkowej o:
- Puchar Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku z okazji 50-lecia w kat. „dwójki” dziewcząt i chłopców,
- Puchar Prezesa Klubu UKS Czerwonak w kat. „czwórki” dziewcząt i chłopców.

 

W sobotę, 9 marca 2024 r., w hali sportowej AKWEN przy ul. Leśnej 6 w Czerwonaku odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej. Była to wyjątkowa okazja, gdyż w tym dniu Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku obchodziła 50-lecie istnienia. Klubu UKS Czerwonak chcąc uczcić to zacne wydarzenie zorganizował Turniej Mini Piłki Siatkowej o:

- Puchar Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku z okazji 50-lecia w kat. „dwójki” dziewcząt i chłopców,
- Puchar Prezesa Klubu UKS Czerwonak w kat. „czwórki” dziewcząt i chłopców.

Jednym ze sponsorów turnieju była firma GK Elektro mieszcząca się na ul. Gdyńskiej 83 w Czerwonaku, która ufundowała nagrody.

Na zaproszenie organizatora odpowiedziało 10 klubów. Większość z Wielkopolski oraz jeden z Województwa Lubuskiego. Są to klubu o wspaniałej historii siatkarskiej: UKS LIDER Rokietnica, SKS Murowana Goślina, IUKS JEDYNKA Poznań, UKS Lusówko, TARNOVIA VOLLEYBALL Tarnowo Podgórne, KS Volley Poznań, SKF KS Poznań, SKS „Tęcza” Krosno Odrzańskie, UKS Komorniki, UKS SMS Joker Piła.  

Turniej rozpoczął się punktualnie o 9:30. Na wcześniejszej odprawie trenerów poszczególnych klubów wraz z organizatorem i sędzią głównym WZPS - Mateuszem Biały- został ustalony system gier. Łącznie na 6 boiskach rywalizowało 40 zespołów. Łączna liczba zawodników to prawie 130 osób. Na trybunach z każdą godziną wzrastała ilość kibiców, która wspaniale dopingowała graczy. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy rozegrano mecze o III i I miejsce w każdych kategoriach. W tym czasie, na zaproszenie klubu UKS Czerwonak, odwiedził nas Wójt Gminy Czerwonak Pan Marcin Wojtkowiak wraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku Pani Magdalena Zielenkiewicz. Po zakończeniu zmagań sportowych przyszedł czas nad podsumowanie wysiłków młodych adeptów siatkówki. Nagrody wręczył Wójt Marcin Wojtkowiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku Magdalena Zielenkiewicz i Wiceprezes Klubu UKS Czerwonak Justyna Piechocka.

Naszą gminę reprezentowało 7 zespołów, w skład których weszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. Najlepszą z nich okazała się drużyna dziewcząt w kategorii „czwórki”, która po zaciętym boju wywalczyła III miejsce. Wszystkie wyniki można prześledzić na stronie turniejsiatkowki.pl

Puchar padł łupem odpowiednio:

- KS Volley Poznań w kat. „czwórki” dziewcząt,
- SKS „Tęcza” Krosno Odrzańskie w kat. „czwórki” chłopców,
- TARNOVIA VOLLEYBAL Tarnowo Podgórne w kat. „dwójki” dziewcząt,
- IUKS JEDNYKA Poznań kat. „dwójki” chłopców.

Wspaniałą atmosferę stworzyli rodzice zawodników klubu UKS Czerwonak, którzy oprócz dopingu ustawili kawiarenkę. Była odwiedzana przez zawodników i kibiców.
Wspaniałe podziękowania kierujemy dla wszystkich zaangażowanych w stworzeniu tak wspaniałego widowiska. Począwszy od niezawodnych wolontariuszy, absolwentów Szkoły Podstawowej w Czerwonaku, zawodników, którzy rywalizowali w duchu „fair -  play”, poprzez rodziców, kibiców oraz naszych darczyńców firmie GK Elektro, która ufundowała nagrody. Dziękujemy również Pani Dyrektor Magdalenie Zielenkiewicz za ufundowanie pucharów z okazji 50-lecia istnienia szkoły. Panu Wójtowi Marcinowi Wojtkowiakowi za znalezienie czasu i odwiedzenia naszego turnieju.

Turniej był realizowany z projektu dofinansowania klubów w gminie Czerwonak na rok 2024 r.

 

Materiał opracowany i dostarczony przez UKS Czerwonak