9 czerwca 2022 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii SP Bolechowo – Osiedle . Dzisiaj uczennice naszej szkoły wygrały Finał Wojewódzki Wielkopolskiego Turnieju Orlika  w piłce nożnej dziewczyn, który odbył się w Poznaniu. Kapitan naszego zespołu Amelia Wareńczak została królem strzelców turnieju finałowego z dorobkiem 5 bramek.

            Podopieczne trenerów Waldemara Kamińskiego i Dariusza Kędziory rewelacyjnie rozpoczęły turniej od zwycięstwa z SP Dąbrowa 2 : 1, z którą dwukrotnie przegrały w finale powiatu i półfinale wojewódzkim. W drugim spotkaniu finału SP Donaborów wygrał 3: 0 z SP Łęka Opatowska. W kolejnym meczu nasze dziewczęta pewnie pokonały zespół z Łęki Opatowskiej również 3 : 0. W międzyczasie Dąbrowa wygrała z Donaborowem 1 : 0. Po dwóch kolejkach finału nasz zespół prowadził z dorobkiem 6 punktów i pewnie zmierzał po tytuł Mistrza Województwa. Do osiągnięcia celu wystarczał nam remis w ostatnim meczu z Donaborowem. I wtedy zaczął się dramat dziewcząt z Bolechowa, bo do przerwy przegrywaliśmy 0 : 2. Po heroicznej walce nasze piłkarki zdobyły jedną bramkę i niestety zabrakło czasu na wyrównanie, więc ulegliśmy rywalkom 1 : 2. W ostatnim meczu turnieju finałowego Dąbrowa zwyciężyła z Łęką Opatowską 3 : 0. Wtedy okazało się, że 3 zespoły mają po 6 punktów i o kolejności miejsc decydowała tzw. mała tabela między tymi drużynami. W tej tabeli wszystkie zespoły miały po 3 pkt. i następujący stosunek bramkowy: Bolechowo 3 : 3, Dąbrowa 2 : 2 i Donaborów 2 : 2. Nasze podopieczne w tych dramatycznych okolicznościach okazały się najlepsze, a drużyny z Dąbrowy i Donaborowa musiały strzelać rzuty karne, w których górą były Dąbrowianki.

            Oto klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:

 

Miejsce           Zespół                         Punkty Bramki

  1. SP Bolechowo – Osiedle        6 : 3     6 : 3
  2. SP Dąbrowa                            6 : 3     5 : 2
  3. SP Donaborów                       6 : 3     5 : 2
  4. SP Łęka Opatowska                0 : 9     0 : 9

 

Podsumowując dziewczyny z Bolechowa zagrały wyśmienity turniej. Mimo porażek z Dąbrową we wcześniejszych etapach rozgrywek uwierzyły, że można je pokonać i zrobiły to w najważniejszym momencie, czyli w finale wojewódzkim, co utorowało im drogę do ostatecznego triumfu. Potem po dramatycznym scenariuszu okazaly się najlepsze. Mam nadzieję, że te wspaniałe dziewczęta pokochały piłkę nożną i będą kontynuować tą niesamowitą przygodę w przyszłym roku. Z drugiej strony ten historyczny sukces powinien zachęcić inne uczennice do aktywnego spędzania wolnego czasu i pokochania wspaniałej dyscypliny sportu, jaką jest piłka nożna.

Na koniec autorki tego osiągnięcia: Michalina Dolata, Karolina Dzielawska, Oliwia Frąckowiak, Zofia Ilnicka, Julianna Misztak, Zuzanna Misztak, Lena Owsian, Zofia Ratajczak, Dominika Tabat, Martyna Tabat i Amelia Wareńczak oraz trenerzy Waldemar Kamiński i Dariusz Kędziora.