4 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych, będący dobrą okazją żeby pochylić się nad losem bezdomnych zwierząt oraz zastanowić się jak można im pomóc.

 

Zorganizowaliśmy zbiórkę

Wiele instytucji, szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy organizuje w ciągu roku zbiórki dla bezdomnych zwierząt mieszkających w Schronisku dla Zwierząt w Skałowie. Również nasz urząd zorganizował w tym roku taką zbiórkę – właśnie w kwietniu. Zebrana została naprawdę pokaźna ilość ręczników, koców i pościeli, a także prześcieradła narzuty i jednorazowe podkłady. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę. Wszystkie zebrane materiały zostały już przekazane do Schroniska w Skałowie, gdzie zostaną w odpowiedni sposób zagospodarowane przez psich i kocich opiekunów.

Pomagać każdy może

Każdy, niezależnie od tego jakie ma predyspozycje i doświadczenie może spróbować swoich sił angażując się w schronisku w różne aktywności w ramach wolontariatu. W Skałowie działają: wolontariat dla osób pełnoletnich, wolontariat młodzieżowy (dzieci i młodzież od 12 roku życia) i wolontariat w ramach pomocy w promocji schroniska. Schronisko jest otwarte na wolontariuszy i bardzo ich potrzebuje. Osoby zainteresowane pomocą zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 783 552 272.

W mediach społecznościowych

Schronisko prężnie prowadzi swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/schronskalowo). Są tam zamieszczane informacje o zwierzętach szukających domu, ale również o zwierzętach znalezionych i zaginionych (w tym pochodzących z terenu naszej gminy). Każdy z nas może pomóc – wystarczy obserwować profil schroniska i w razie potrzeby udostępniać posty, w ten sposób zwiększając ich zasięg. Kto wie – może dzięki temu, że udostępnisz zdjęcie Burka czy Azorka, którzy szukają nowego właściciela sprawisz, że znajdą oni prawdziwy dom?