W związku z postojem mammobusa, zachęcamy wszystkie Panie z gminy Czerwonak w wieku 50-69 lat do BEZPŁATNYCH BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH. Przypominamy Paniom o badaniach mammograficznych, które prowadzone będą w miejscowości Czerwonak w mammobusie zaparkowanym przy OSP ul. Leśna 8 w dwóch terminach:

 

  • 15 grudnia 2021 roku,
  • 25 stycznia 2022 roku


 


Szczególnie zachęcamy pacjentki z rocznika 1971 r., które pierwszy raz w tym roku mogą mieć przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. A już od stycznia 2022 roku Panie urodzone 1972 r.


Badania prowadzić będą medycy z NS ZOZ Diagnostyk s.c. Zapisy na badania. Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ) lub online: https://diagnostyk.pl/, można również podejść bezpośrednio do mammobusu.Po prostu przyjdź.

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund. Dlaczego warto robić mammografię? Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.